SKLEP
Daniel Stroński Daniel Stroński 05.12.2017 23:00
Dark Souls może trafić na PlayStation 4
1184V

Dark Souls może trafić na PlayStation 4

Dark Souls to jedyna odsłona serii, która nie znalazła się do tej pory na PlayStation 4. Po Sieci krążą plotki o odpowiednim remasterze.

Dark Souls wraz z wcześniejszym Demon's Souls zapoczątkowały jedną z największych rewolucji w świecie gier wideo ostatniej dekady. Te staroszkolne, archaiczne praktycznie na samym starcie RPG-i akcji od From Software pokazały, że dzisiejsi gracze wcale nie są rozleniwieni przez coraz niższy poziom trudności gier i potrafią docenić hardcore'owe wyzwanie. Tak powstał podgatunek "jak Soulsy", co określa już nie tylko podobne role playe, ale też diabelnie trudne gry w ogóle.

Serwery Demon's Souls zostaną wyłączone

Seria jest więc bardzo istotna w historii naszego hobby. Posiadacze PlayStation 4 mogą zresztą zagrać w rozszerzone wydanie Dark Souls 2, przygotowane z myślą o nowej generacji Dark Souls 3, a także znakomite Bloodborne od tego samego dewelopera. Co z "jedynką"? Wygląda na to, że jest szansa na remaster.

Już niebawem, bo 15 grudnia, odbędzie się konferencja wydawcy Bandai Namco, gdzie ma zostać przedstawionych aż pięć nieujawnionych dotąd gier. Mówi się o skupieniu na konsoli Nintendo Switch, które od samego początku swojej obecności na rynku łapie się remasterów starszych gier. Ostatnio przy okazji zapowiedzi odświeżonego L.A. Noire na Switcha dostaliśmy również wersję na PS4. Wygląda na to, że podobnie może być w przypadku Dark Souls.

Dziennikarz growy i recenzent serwisu Nintendo Switch Network Marcus Sellars zamieścił na Twitterze informację o nadchodzących zapowiedziach od Bandai Namco, po czym uzupełnił ją o zapowiedź odświeżonej wersji pierwszego Dark Souls. Tweet został szybko usunięty, ale w Internecie nic nie ginie:

Oczywiście nie mówimy tu o potwierdzonym źródle, ale biorąc pod uwagę krążące plotki o takim remasterze, wygląda na to, że obecna generacja wzbogaci się o jeszcze jedne Soulsy. Za nieco ponad tydzień będziemy mieli pewność.

Źródło: Twitter (@Marcus_Sellars)

Tagi: dark souls from software Namco Bandai Games playstation 4