Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 04.12.2017 14:30
DayZ pojawi się na PS4 w przyszłym roku
665V

DayZ pojawi się na PS4 w przyszłym roku

DayZ po 4 latach od swojego debiutu ma w końcu wyjść z fazy wczesnego dostępu. Według zapowiedzi twórców nastąpi to dopiero w przyszłym roku. W tym samym czasie gra pojawi się również na PlayStation 4.

DayZ to mod do gry ArmA II. Całość można opisać jako survival horror w świecie opanowanym przez apokalipsę zombie. W swoim czasie stał się na tyle popularny, że postanowiono go usamodzielnić i wydać w ramach wczesnego dostępu. Było to w grudniu 2013 roku. Twórcy już niejednokrotnie wspominali, że pracują również nad konsolową wersją, ale nigdy nie podawali konkretów.

Więcej informacji o DayZ w naszej bazie gier

Sytuacja zmieniła się pod koniec listopada, kiedy to na oficjalnym blogu DayZ powiedziano o zakończeniu fazy wczesnego dostępu i przejściu do bety. W obszernym wpisie twórcy mówią, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku. Wspomnieli również o opóźnieniu łatki 0.63, która pojawi się na początku 2018 roku. Wspomniana aktualizacja ma wprowadzić wiele znaczących zmian dotyczących wielu elementów - między innymi systemu walki czy mechaniki skradania. Wciąż jednak zabraknie większych możliwości zapowiadanych już od 2015 roku - między innymi stawiania barykad czy modyfikowania samochodów. Te zmiany mają stopniowo pojawiać się w kolejnych łatkach od momentu przejścia do fazy beta.

Wciąż nie wiadomo kiedy dokładnie gra przejdzie do wersji 1.0, ale ma to nastąpić w przyszłym roku. Niedługo po tym DayZ ma w końcu trafić na konsole, w tym PlayStation 4. Wtedy też okaże się co czeka tytuł, którego obecnie popularność stopniowo spada.

DayZ - oficjalny zwiastun

 

Źródło: https://dayz.com/blog/status-report-28th-november#/newPlayerCharacter

Tagi: beta Bohemia Interactive DayZ playstation 4 wideo

Nie przegap