Jakub Barwiak Jakub Barwiak 29.11.2017 20:55
Disney i Fox wznowili rozmowy
323V

Disney i Fox wznowili rozmowy

Disney i Fox wrócili do rozmów. Jak twierdzi portal Deadline, coraz bliżej umowy na mocy której Myszka Miki przejmie telewizyjną i filmową część Foksa.

Jak podaje Mike Fleming z portalu Deadline, pojawiły się pogłoski mówiące o tym, iż Disney i Fox rozpoczęli na nowo rozmowy, których celem ma być przejęcie części tych drugich przez Disneya. Według informacji portalu, rozmowy ruszyły z kopyta, a obie strony zachowują pełną ciszę w temacie, podobną do tej jaka miała miejsce w przypadku wykupu Marvela i Lucasfilmu. Deadline podkreśla, iż do czasu ogłoszenia transakcji może nie dojść do żadnych ogłoszeń i przecieków.

Zainteresowane wykupem Foksa jest również Sony

Większość uwagi, w przypadku tej umowy, skupia się na Marvel Studios, które mogłoby przejąć prawa do postaci wydawnictwa takich jak X-Men i Fantastyczna Czwórka. Co być może istotniejsze jednak, Disney nabyłby prawa do marek takich jak: Simpsonowie, Obcy, Predator i Avatar. We władanie giganta dostałoby się także kilka znaczących praw telewizyjnych.

Jeżeli doszłoby do porozumienia między obiema korporacjami, mogłoby mieć to niebagatelny wpływ na wymienione marki, ale także tą mniej „blockbusterową” część branży filmowej. Disney znany jest ze skupiania się na wielkich markach i widowiskach, z kolei Fox często angażuje się w filmy nie będące największymi, kasowymi hitami.

Czy taka zmiana polityki nastąpiłaby, tego dowiemy się jedynie jeśli cała transakcja dojdzie do skutku.

Źródło: https://screenrant.com/disney-fox-deal-rumor-discussions/

Tagi: 20th century fox 21st century fox Disney marvel

Nie przegap