Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 29.11.2017 17:27
Legacy of Kain może powrócić za sprawą Square Enix Collective
721V

Legacy of Kain może powrócić za sprawą Square Enix Collective

Legacy of Kain może powrócić za sprawą kreatywnych twórców niezależnych. Wszystko dzięki inicjatywie Square Enix Collective. Wydawca mówi otwarcie, że chętnie użyczy praw do serii jeśli odpowiednie studio zgłosi się i przedstawi dobry plan biznesowy.

Legacy of Kain to wyjątkowa seria z wielu powodów. Swego czasu była wręcz ikoniczna jeśli chodzi o tematykę wampirów. Gry takie jak Soul Reaver należały do produkcji przełomowych i wyjątkowych, a nawet do dzisiaj potrafią się wybronić swoimi unikalnymi rozwiązaniami w mechanice. 

Deus Ex nie zostanie zabite. Square Enix myśli nad kolejnymi grami

Legacy of Kain słynie też z tego, że posiada na koncie więcej skasowanych gier niż tych wypuszczonych na rynek. Legenda Kaina i Raziela zakończyła się przedwcześnie za sprawą Legacy of Kain: Defiance z 2003 roku. Planowana kontynuacja o podtytule The Dark Prophecy została skasowana i pozostały po niej jedynie fragmenty krążące po sieci. Pomimo potencjału marka została zamrożona, aby po wielu latach doszła do nas wiadomość o skasowanym Legacy of Kain: Dead Sun - odsłonie tworzonej z myślą o konsolach poprzedniej generacji, która miała korzystać ze znanego uniwersum, ale przedstawić losy nowych bohaterów.

Mimo wszystko fani od lat proszą wydawcę o powrót wampirzego duetu. Firma przyznaje, że nie ma obecnie żadnych planów, ale z pomocą przychodzi inicjatywa Square Enix Collective. Dzięki niej twórcy gier mogą ubiegać się o możliwość pracy nad daną marką. Świetnym przykładem jest tutaj Fear Effect Sedna, które powróci w formie taktycznej gry.

Square Enix Collective - wywiad z Phillem Elliotem

Jak mówi przedstawiciel Square Enix - Phil Elliott:

Mamy naprawdę dużo marek i mnóstwo serii, z którymi nic na razie nie robimy. Otwieramy się na twórców, którzy mogą nas wykorzystać jako piedestał. Pozwalamy im na łatwiejsze wybicie poprzez korzystanie z naszej własności. Być może byłoby im łatwiej osiągnąć sukces w ten sposób? W przeciwieństwie do stworzenia od zera swojego dzieła, co zazwyczaj jest bardzo trudne.

Patrząc na nasz katalog myślę, że istnieje tutaj szansa na stworzenie wielu ciekawych rzeczy, jak chociażby Anachronox lub nawet Mini Ninjas

Ludzie często pytają nas o Legacy of Kain. Nie mamy żadnych konkretnych planów, ale jeśli przyjdzie do nas ekipa, która ma odpowiedni plan na ufundowanie gry i ciekawe pomysły na serię, to czemu nie.

Wydaje mi się, że kluczowym aspektem jest to, ze naprawdę widzimy kreatywność i pasję płynącą z segmentu gier niezależnych. Jest to bardzo istotne dla branży, aby takie rozwiązania kwitły. Jesteśmy otwarci i myślę, że może się to przełożyć na potencjalnie ekscytujące projekty.

Wszystko zależy więc od pomysłowości twórców, którzy chcieliby się podjąć pracy nad Legacy of Kain. Podobnie sprawa wygląda z paroma innymi seriami, które Square Enix trzyma w zamrożeniu. Ucieszyłby Wam powrót Kaina i Raziela w nowej grze?

Źródło: YouTube ( GameByte)

Tagi: fear effect Legacy of Kain Square Enix Square Enix Collective wideo

Nie przegap