Jakub Barwiak Jakub Barwiak 29.11.2017 12:54
Sony kupi 21st Century Fox?
461V

Sony kupi 21st Century Fox?

Zamieszania ze sprzedażą 21st Century Fox ciąg dalszy. Do grona zainteresowanych przejęciem giganta medialnego, dołączyło właśnie Sony.

21st Century Fox niespodziewanie stało się łakomym kąskiem, gdy wcześniej w listopadzie, pojawiły się informacje dotyczące przejęcia firmy przez Disney. Oprócz tej firmy zainteresowanie wyraziło jeszcze kilka innych korporacji.

Pierwszym rozmowy prowadzono z Disneyem

Jak podaje portal Variety, podobnie jak Disney, zainteresowane przejęciem całej firmy ma być Comcast, do wyścigu dołączyło również Sony, które jednak chciałoby rzekomo zakupić część z praw i spółek należących do 21st Century Fox, nie całego giganta. W gronie chętnych ma być również i podobno Verizon.

Rzecznicy Sony i Fox odmówili komentarza. Jak podają anonimowe źródła, dyskusja, dotycząca sprzedaży, wewnątrz samego Foksa ma być w bardzo wstępnej fazie i na razie nie ma mowy o żadnych oficjalnych ruchach, co z pewnością nie uciszy plotek dotyczących tej firmy.

A Waszym zdaniem? Ewentualne przejęcie wytwórni Fox czy to przez Disneya, czy to przez Sony, odbiłoby się w jakiś sposób na widzach?

Źródło: http://variety.com/2017/biz/news/21st-century-fox-sony-pictures-sale-comcast-disney-1202617500/

Tagi: 20th century fox 21st century fox Sony Pictures Entertainment