Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.11.2017 09:07
Devil May Cry V - ogromna porcja plotek
849V

Devil May Cry V - ogromna porcja plotek

Devil May Cry V ma według plotek pojawić się pod koniec 2018 roku, najpóźniej na wiosnę 2019.  Osoby, które rzekomo weszły w posiadanie sporej dawki informacji o grze, zmęczone oczekiwaniem postanowiły podzielić się tym, co wiedzą. Nie mamy jednak pewności, czy informacje, które ujawniają są prawdziwe.

Na początku informacja - to plotka. Więc nie bierzcie tego wszystkiego jako stuprocentowe potwierdzenie. Tym sposobem możecie się tylko zawieść. A teraz przejdźmy do sedna informacji.

Nikogo nie powinno zaskakiwać, że Devil May Cry 5 jest w produkcji. Mimo że Capcom niczego nie zapowiedział, tajemnicą poliszynela jest, że Hideaki Itsuno zebrał swój zespół i od pewnego czasu pracuje nad grą. Według osoby, która wypuściła masę informacji - od około 2 lat. Z premierą Capcom ma celować w końcówkę 2019 roku lub ewentualnie na wiosnę 2019. Przed premierą mamy dostać demo.

W grze pokierować mamy więcej niż jednym bohaterem. Według plotki, grywalny ma być Dante, być może Nero i ktoś jeszcze. W roli aktorów głosowych powrócą główni zainteresowani - Rueben Langdon (Dante), Johnny Young Bosch (Nero), Dan Southworth (Vergil). Akcja gry miałaby zostać osadzona po wydarzeniach z Devil May Cry 4 i prawdopodobnie zakończy wątek Synów Spardy. Ważną rolę ma odgrywać Trish, a głównym antagonistą ma zostać Książę Ciemności (czy mowa o Mundusie - nie wiadomo).

Jeśli chodzi o rozgrywkę w Devil May Cry V, według plotki gra ma zaoferować większe miejscówki niż DMC 4, ale nie będzie to otwarty świat. Będzie w jakimś stopniu obecny tryb sieciowy (ale nie multiplayer), pojawią się QTE w stylu Bayonetty, a gra oczywiście celuje w 60 FPS-ów. Z typowo systemowych rzeczy, przebudowany ma zostać system uników, hard lock-on, bez paska wytrzymałości, lepsza animacja i detekcja kolizji, lepsze SI reagujące na różne style Dantego, zniszczalne środowisko.

Z plotki wynika, że Capcom planował ujawnić Devil May Cry V w trakcie PSX 2017, ale zmiana planów została wymuszona z uwagi na decyzję Sony by nie robić konferencji w tym roku. Oczywiście tytuł może zostać ujawniony jeszcze w tym roku, ale autor przecieku sugeruje raczej E3 2018.

Na ile ta plotka jest prawdziwa - ciężko nam ocenić. Całość zbudowano wokół narracji DMC 5 powstaje i połączono to z tweetami Hideakiego Itsuno, który co konferencję przeprasza, że jego gry nie było. Na ostateczne potwierdzenie musimy jednak poczekać.

 

Źródło: https://www.resetera.com/threads/leak-massive-devil-may-cry-5-info-potential-heavy-spoilers-inside.8198/

Tagi: Capcom Devil May Cry V playstation 4

Nie przegap