Daniel Stroński Daniel Stroński 21.11.2017 18:41
Następca Skate i THPS-a ruszył ze zbiórką na Kickstarterze
333V

Następca Skate i THPS-a ruszył ze zbiórką na Kickstarterze

Wydawać by się mogło, że gatunek gier traktujących o jeździe na deskorolce wymarł. Wszystko jednak w rękach graczy. Projekt zapaleńców o nazwie Session właśnie trafił na Kickstartera.

Session ma być produkcją dla wszystkich osób, które tęsknie wspominają czasy świetności serii Tony Hawk's Pro Skater czy Skate, ale kierują się zdecydowanie w bardziej symulacyjny model jazdy. Zresztą, tak czy inaczej od dawna nie było niczego wartego uwagi w gatunku. Odświeżone Tony Hawk's Pro Skater HD ukazało się 5 lat temu jeszcze na PS3, a stworzone tylko po to, żeby wykorzystać gasnące prawa do marki Tony Hawk's Pro Skater 5 jest jedną z najgorszych gier tej generacji w ogóle. Czy jest więc cokolwiek wartego uwagi na PlayStation 4? Niby jest, ale w 2D - mowa o serii OlliOlli.

OlliOlli 2: Welcome to OlliWood otrzymało w naszej recenzji znakomite 9/10!

Skupmy się na trójwymiarowym Session. Jest to projekt studia crea-ture, które stworzyło pecetowe demo i właśnie ruszyło z kampanią na Kickstarterze. Deweloper stawia na złożone sterowanie (rozrzucone na dwa analogi) i opcje odtwarzania swoich przejazdów, by tworzyć składanki, jakimi zachwycaliśmy się w latach 90.

Osoby przyzwyczajone do wykręcania wysokich wyników punktowych może zaskoczyć fakt, że w grze nie znajdziemy żadnych rankingów - twórcy zwyczajnie nie chcieli wartościować wykonywanych tricków, stawiając n indywidualne wrażenia z całego przejazdu. W zamian otrzymujemy ciekawy system treningu postaci - im więcej będziemy wykonywać np. kickflipów, tym łatwiej będą nam one wychodzić (wybaczające więcej okienko czasowe itp.).

Session - zwiastun kickstarterowy

Produkcja planowana jest na trzeci kwartał 2019 roku, chociaż na razie PlayStation 4 nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Póki co z wymaganych 80,000 dolarów kanadyjskich uzbierano nieco ponad 25% (a zbiórka dopiero ruszyła!).

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/100195109/session-skateboarding-simulation-game-by-crea-ture

Tagi: Session tony hawk's pro skater 5

Nie przegap