Jakub Barwiak Jakub Barwiak 20.11.2017 18:44
Thor: Ragnarok wciąż świetnie radzi sobie w box office
387V

Thor: Ragnarok wciąż świetnie radzi sobie w box office

Thor Ragnarok ma już za sobą kolejny „kamień milowy”. Film Marvela pobił właśnie granicę 700 milionów dolarów zgarniętych z kin na świecie.

Exhibitior Relations podaje, iż Thor Ragnarok zarobił na świecie w tym momencie ponad 738 milionów dolarów. Ragnarok pobił już wcześniej swoich dwóch poprzedników: Thora z 2011 roku (449 milionów dolarów) i Thor: Mroczny świat z 2013 (ponad 644 miliony dolarów).

Liga Sprawiedliwości nie sprostała oczekiwaniom

Film Taiki Waititiego jest na dobrej drodze, aby być trzecim widowiskiem Marvela, które w tym roku przebiło barierę 800 milionów dolarów. Na razie sztuki tej dokonały Strażnicy Galaktyki vol. 2 i Spider-Man: Homecoming.

Kilka dni temu Ragnarokowi przybył jednak konkurent. Liga Sprawiedliwości, zanotowała rozczarowujące otwarcie, film DC musi dodatkowo zanotować przychód na poziomie około 600 milionów dolarów aby zarobić na siebie. Warner Bros. może zrobić więc wiele, aby nakręcić popularność swojego tytułu, co może zaszkodzić Thorowi w końcówce jego kinowego żywota.

Ci którym najnowsze przygody boga piorunów przypadły do gustu, nie będą musieli długo czekać na to, aby zobaczyć co dalej z Thorem i Hulkiem. Bohaterowie pojawią się w Avengers: Infinity War, który pojawi się w kinach już w kwietniu przyszłego roku.

Źródło: https://screenrant.com/thor-ragnarok-worldwide-box-office-700-million/

Tagi: Disney marvel Thor: Ragnarok

Nie przegap