Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 20.11.2017 17:42
Need for Speed: Payback. EA naprawia zepsutą ekonomię gry
1215V

Need for Speed: Payback. EA naprawia zepsutą ekonomię gry

Chciwy traci dwa razy - Need for Speed: Payback i Star Wars Battlefront 2 zostały mocno skrytykowane przez graczy i recenzentów. Tytuły nie cieszą się dobrymi opiniami, więc EA wykonuje pierwsze kroki i zaczyna naprawiać swoje błędy.

Need for Speed: Payback byłoby naprawdę przyjemną grą, gdyby nie zepsuta ekonomia i balans rozgrywki, która wymusza niczym nieuzasadniony grind. Odbiło się to w recenzjach, gdzie tytuł może się pochwalić średnią na poziomie 64% w serwisie OpenCritic. Od nas gra oberwała jeszcze mocniej i według Adama zasłużyła jedynie na 5/10 - wszystko przez nietrafione decyzje wydawcy.

Nasza recenzja Need for Speed: Payback

Grind powinien zostać domeną gier jRPG. EA postanowiło jednak zrobić z tego istotny element Need for Speed: Payback. Klasyczny system postępów został więc zastąpiony przez lootboksy, aspekt losowy i bezczelne nakłanianie do sięgnięcia po płatne ułatwienia. Trudno to sobie wyobrazić, ale ta absurdalna decyzje jest przez niektórych graczy broniona. Na szczęście głosy krytyki są zdecydowanie głośniejsze i studio wzięło się do roboty, aby naprawić zepsuty element.

EA mówi wprost, że to dopiero pierwsze kroki w kierunku naprawy ekonomii gry. Wszystko po to, aby rozgrywka była przyjemniejsza i bardziej sprawiedliwa. Lista zmian wygląda następująco:

  • Zwiększono ilość przyznawanych REP i Bank za branie udziału w wydarzeniach
  • Skrzynki Bait nagradzają teraz zwiększoną ilością REP i Bank
  • Podęcie wyzwania przeciwko Roaming Racer będzie nagradzało zwiększoną ilością REP i Bank
  • Zwiększono częstotliwość występowania zawieszenia pneumatycznego
  • Zwiększono nieco ilość zdobywanego REP i Bank za kończenie wyścigu poza pierwszym miejscem.

Ocen się już nie poprawi, ale przynajmniej gracze, którzy kupili Need For Speed: Payback będą mogli bardziej cieszyć grą. Czekamy na kolejne zmiany i mamy nadzieję, że w przyszłości implementacja mikropłatności będzie lepiej przemyślana. W ich nieobecność z kolei nie ma co wierzyć, bo mimo wszystko przynoszą one gigantyczne pieniądze.

Źródło: https://www.reddit.com/r/needforspeed/comments/7dmi59/progression_updates_rolling_out/

Tagi: Electronic Arts Ghost Games Mikropłatności Need for Speed: Payback playstation 4 wideo

Nie przegap