redakcja@pssite.com [email protected] 19.11.2017 16:31
Mikrotransakcje i lootboksy, a recenzje w serwisie PSSite.com
2145V

Mikrotransakcje i lootboksy, a recenzje w serwisie PSSite.com

Ostatni temat mikrotransakcji i skrzynek z losową zawartością w grach kosztujących pełną cenę, a także wcześniejsze dyskusje pod naszymi tekstami i recenzjami, sprawiły że postanowiliśmy w redakcji wypracować jedno stanowisko w tym temacie.

Do tej pory, kwestia mikrotransakcji i skrzynek z losową zawartością w grach AAA za pełną cenę, mających wpływ na rozgrywkę pozostawał kwestią indywidualną recenzenta i redaktora. Prowadziło to więc do niezrozumienia, czego najlepszym przykładem jest nasz tekst krytykujący ten trend, za którym pojawiła się recenzja Śródziemia: Cień Wojny z wysoką oceną mimo obecności tzw. lootboksów.

Nie ma co ukrywać, że dyskusje, które pojawiały się od tamtego czasu  sprawiły, że postanowiliśmy praktycznie jednogłośnie wprowadzić następującą zasadę do recenzji:

Jeśli gra nie będąca produktem opartym na modelu F2P oferuje mikrotransakcje i lootboksy z zawartością mającą wpływ na rozgrywkę (z wyłączeniem kosmetycznych rzeczy), od końcowej oceny odejmujemy automatycznie jeden punkt.

Oczywiście jeśli ten system wprowadza w grze więcej zła, to ocena będzie odpowiednia niższa, czego przykładem będzie recenzja Star Wars Battlefront 2, gdzie kompletnie zepsuta ekonomia gry daje ogromną przewagę płacącym (i tak, wiemy, chwilowo taka opcja z gry wyleciała, ale wróci).

Tagi: