Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.11.2017 17:14
Final Fantasy XV - Xbox One X wygrywa z PS4 Pro
497V

Final Fantasy XV - Xbox One X wygrywa z PS4 Pro

Final Fantasy XV nadal jest jedną z gier, która w wyjątkowo dobry sposób wykorzystuje dodatkową moc PS4 Pro. Więc posiadacze Xboksa One X mogli liczyć, że Square Enix odpowiednio spożytkuje większa moc ich konsoli. I się nie pomylili.

Final Fantasy XV na Xboksie One X działa w wyższej niż na PS4 Pro rozdzielczości. Podobnie jak wydanie na konsoli Sony, po najnowszej aktualizacji, posiadacze Xboksa One X mogę wybrać sobie jeden z trzech trybów graficznych. Największą różnicę widać oczywiście w trybie High, gdzie obraz wyświetlany jest w 3K i później skalowany do 4K. Rozdzielczość jest jednak dynamiczna i najniżej może spaść do poziomu 1440p.

Final Fantasy XV - Episode Ignis z datą premiery

Lepsze są także tekstury i ich filtrowanie, dodatkowo checkerboard rendering w Xboksowej wersji jest wyższej jakości, po powoduje lepszą jakość obrazu gdy obie konsole wyświetlają scenę w tej samej rozdzielczości.

Final Fantasy XV - PS4 Pro vs Xbox One X

Jeśli jednak ktoś liczył, że na Xboksie One X gra będzie trzymała płynną rozgrywkę to się przeliczył. Spadki są obecne, czasami nawet w drastycznym wydaniu. Ponadto im dłużej się gra, tym gorzej gra działa. Oczywiście ostatecznie Final Fantasy XV jest ładniejsze, ale to nie powinno nikogo dziwić - Xbox One X jest mocniejszy od PS4 Pro.

Tagi: Final Fantasy XV playstation 4 Square Enix wideo xbox one x

Nie przegap