Daniel Stroński Daniel Stroński 17.11.2017 16:04
Assassin's Creed Origins graficznie zniszczone przez... aktualizację
3977V

Assassin's Creed Origins graficznie zniszczone przez... aktualizację

Assassin's Creed Origins to nie tylko rewelacyjna gra, ale też wyjątkowo piękna produkcja. Od trybu fotograficznego można się wręcz uzależnić i wszystko byłoby super, tyle że... wczorajsza aktualizacja pogorszyła oprawę graficzną.

Assassin's Creed Origins okazało się znakomitym odświeżeniem serii i oprócz uczynienia z gry RPG-a akcji, otrzymaliśmy przepiękny starożytny Egipt. Twórcy zdawali sobie z tego sprawę, udostępniając tryb fotograficzny i pokazując cudze ujęcia innym graczom podczas przeglądania mapy. Niestety, wczorajsza aktualizacja z numerkiem 1.05 przyniosła niespodziewane pogorszenie warstwy graficznej gry.

Assassin's Creed Origins. Lista zmian aktualizacji 1.05

Oczywiście lista zmian, jaką znajdziecie pod powyższym linkiem, obejmuje wiele ważnych poprawek, włącznie z wyeliminowaniem pomniejszych błędów z wykonywaniem misji, chociaż sam recenzując grę na podobny błąd trafiłem raz (ważny NPC zamienił się w skałę, zastygając z teksturami rodem z Runescape'a, ale restart gry pomógł). Mając możliwość gry przed premierą, mogę zapewnić, że łatka wypuszczona w dniu premiery znacznie poprawiła całą produkcję, również w kwestii grafiki, a tydzień po trafieniu AC Origins na rynek nadeszło także wsparcie dla PS4 Pro. I tak, nawet z nim produkcja potrafiła nie doczytać tekstur na czas, ale wszystko było w granicach zdrowego rozsądku.

Wczoraj otrzymaliśmy aktualizację 1.05 i z nią gra wygląda znacznie gorzej. Przede wszystkim zrezygnowano z filtrów jak mgła czy promienie słoneczne, a to ukazało mniejszy dystans rysowania obiektów i znaczne pogorszenie jakości wszystkiego odległego od naszego bohatera. To dziwi, bo gra chodziła bardzo gładko, czasy wczytywania były krótkie i jedyne, co sprawiało problem, to czasem te doczytujące się tekstury. Zrzuty graczy, które zostały opublikowane na oficjalnym forum Ubisoftu, to jedno, ale polatałem dłuższą chwilę między miastami na PS4 Pro i również tam zmiany są odczuwalne. Poniższe porównanie mówi samo za siebie:

Więcej zrzutów w galerii poniżej.

Źródło: https://forums.ubi.com/showthread.php/1781336-1-04-another-graphics-downgrade?p=13104847&viewfull=1#post13104847

Tagi: assassin's creed origins galeria playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal