Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.11.2017 11:08
Star Wars Battlefront 2 chwilowo bez mikropłatności
601V

Star Wars Battlefront 2 chwilowo bez mikropłatności

Star Wars Battlefront 2 debiutuje dzisiaj na rynku, niestety w niezbyt przyjaznych warunkach. Praktyki stosowane przez wydawcę przyczyniły się do ogromnej krytyki, postanowiono więc wprowadzić znaczące zmiany.

Star Wars Battlefront 2 mogłoby się udać, ale niestety zepsuta ekonomia gry ujemnie wpływa na przyjemność z zabawy. Pawłowi, który przygotował recenzje nie spodobał się system rozwoju postaci, co z kolei przekłada się na poczucie postępu. Do tego dochodzi mało interesująca kampania fabularna, ale z drugiej strony mamy świetnie wyglądającą grę z przyjemnym modelem strzelania.

Nasza recenzja Star Wars Battlefront 2

Z uwagi na ogromną krytykę, twórcy postanowili na jakiś czas wyłączyć możliwość korzystania z realnej waluty w Star Wars Battlefront 2. Problem ze skrzynkami i ogólnie mikropłatnościami dającymi niesprawiedliwą przewagę zauważono już podczas otwartej bety. Problem był też z czasem potrzebnym na odblokowanie bohatera, co miało wynosić 40 godzin grindu. Twórcy modyfikowali system, ale nie zmieniało to zbyt wiele. Oburzeni gracze na różne sposoby wyrażali dezaprobatę, wycofując nawet zamówienia przedpremierowe.

Electronic Arts musiało więc zareagować. Na oficjalnej stronie firmy pojawiło się oświadczenie, w którym twórcy przepraszają za wprowadzenie potencjalnie niesprawiedliwego systemu i informują o tym, że póki co, mikropłatności w grze nie będzie.

Słyszymy Was głośno i wyraźnie, więc wyłączamy wszystkie wewnętrzne płatności. Teraz skupimy się na słuchaniu Waszych opinii, dostosowywaniu systemu, wyrównywaniu jego balansu. Oznacza to, że obecnie nie można będzie zakupić kryształów, a cały postęp osiągniemy jedynie dzięki graniu. Możliwość zakupu kryształów pojawi się później, po tym jak wprowadzimy odpowiednie zmiany. Wkrótce podzielimy się kolejnymi informacjami.

Pozostaje czekać na kolejny ruch ze strony EA i przyjrzeć się mikropłatnościom kiedy zostaną wprowadzone ponownie - wtedy też dowiemy się czy system stał się bardziej sprawiedliwy.

Star Wars Battlefront 2 - pierwsza misja fabularna

 

Źródło: https://www.ea.com/en-gb/games/starwars/battlefront/battlefront-2/news/pre-launch-update

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront 2

Nie przegap