Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.11.2017 20:56
Star Wars Battlefront 2 miażdżone przez krytykę fanów
1082V

Star Wars Battlefront 2 miażdżone przez krytykę fanów

Star Wars Battlefront 2 dotkliwe odczuło krytykę ze strony społeczności graczy. Tytuł obecnie może się pochwalić średnią użytkowników utrzymaną na zawrotnym poziomie 0.9 w serwisie Metacritic.

Star Wars Battlefront 2 to już drugi po Need For Speed: Payback tytuł, który wzbudza ogromne kontrowersje za sprawą mikropłatności. Twórcy zepsuli ekonomię gry sprowadzając ją do chamskiego i wymuszonego grindu. Wszystko po to, aby wyciągnąć jak największe pieniądze z kieszeni graczy. Doszło do tego żenujące tłumaczenie DICE. Firma usprawiedliwiała się, że chodzi o to, aby gracze mieli dalekosiężny cel podczas zabawy.

Star Wars Battlefront 2 w ogniu krytyki

Gracze idą na wojnę z Electronic Arts. Komentarze firmy nie są przyjmowane z przychylnością i jeden z nich może się pochwalić niechlubnym rekordem forum Reddit, gdzie wypowiedź przedstawiciela zebrała gigantyczną ilość minusów liczoną w kilkuset tysiącach.

Twórcy zareagowali zapowiadając zmiany. Szybko okazało się, że tekst o zapewnieniu celu to bzdura, a studio obcięło koszt bohaterów o 75%. Przed tą decyzją musielibyśmy grać ponad 40 godzin, aby odblokować ulubioną postać. Dochodzi do tego cały aspekt losowości i dzienne ograniczenia zdobywanych kredytów. Wszystko to przełożyło się na głosy niezadowolenia wyrażane na różne sposoby.

Star Wars Battlefront 2 nie zbiera fenomenalnych opinii. Krytycy wystawiają oceny na poziomie 7 i 7,5. To nadal dobre noty, ale na pewno dużo niższe niż oczekiwane przez twórców. Szczególnie, że w ciągu najbliższych dni zapewne nieco spadnie. W przypadku graczy sprawa wygląda natomiast fatalnie. Społeczność nie zostawia na grze suchej nitki i zasypuje grę najgorszymi ocenami i opiniami.

Oceny to jedno, a wyniki sprzedaży drugie. Możemy się zastanawiać, czy taka forma sprzeciwu ma sens. Na pewno jest zauważona, co widać po zmianach wprowadzanych do gry. To jednak zdecydowanie za mało, aby wymusić na EA zmianę polityki. Należy pamiętać, że pomimo niezadowolenia fanów mikropłatności przynoszą rocznie setki milionów zysku, który zdobywany jest praktycznie bez wysyłki i włożonej pracy.

Star Wars Battlefront 2: oficjalny zwiastun z rozgrywką

Źródło: Metacritic

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts Metacritic oceny playstation 4 star wars battlefront 2 wideo

Nie przegap