Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.11.2017 17:20
Yakuza 6. Poznajcie wydarzenia wprowadzające do opowieści
275V

Yakuza 6. Poznajcie wydarzenia wprowadzające do opowieści

Yakuza 6 otrzymało streszczenie w formie wideo, które pokrótce przedstawia istotne momenty poprzedzające historię z najnowszej odsłony serii.

Yakuza 6 to finałowy rozdział w życiu Kazumy Kiryu, którego losy śledziliśmy od pierwszej odsłony serii. Cykl od zawsze cechował się złożoną i wielowątkową historią. Jej początek mogliśmy poznać w tym roku za sprawą świetnego prequela Yakuza 0 oraz odświeżonego Yakuza Kiwami.

Yakuza 6 w formie RTS. Twórcy przedstawiają rozbudowaną minigrę

Yakuza 6 otrzymało specjalny prolog wideo. Ten w skrócie przedstawia wydarzenia, które doprowadziły do przygotowywanej opowieści. Kazuma Kiryu to były członek Yakuzy. Bohater porzucił dotychczasowe życie i próbuje wieść spokojny żywot, prowadząc sierociniec i opiekując córką swej ukochanej Yumi. Przeszłość jednak nie daje o sobie zapomnieć i ciągle powraca. Jeśli zamierzacie nadrobić odsłony z PS3, a w szczególności Yakuza 5 to ostrzegam przed spoilerami.

Yakuza 6: The Song of Life - streszczenie

Kiryu trafił ponownie do więzienie. Przez trzy lata odsiadki osoby będące dla niego rodziną sporo przeszły. Yakuza 6 opowie historię będącą balansem między komedią, a trzymającym w napięciu dramatem. Fabuła skupi się niemowlęciu o imieniu Haruto, który jest synem przybranej córki głównego bohatera. Poważniejsze wątki będą się mieszać z pobocznymi historiami, gdzie udamy się na karaoke lub będziemy świadkami wpływu mediów społecznościowych na codzienne życie. Trafiając do baru weźmiemy udział w minigrze polegającej na prowadzeniu płynnych rozmów z innymi bywalcami. Naszym zadaniem będzie także opieka nad niemowlakiem i zabawianiem go, gdy ten zacznie płakać lub się zdenerwuje.

Yakuza 6 pojawi się w Europie dnia 20 marca 2018 roku. Twórcy wykorzystali okazję i pochwalili się projektem okładki. Ta nawiązuje do pierwszej części i symbolicznie ukazuje, że historia Kiryu zatoczyła pełne koło.

Źródło: YouTube (PlayStation EU)

Tagi: playstation 4 Sega wideo Yakuza 6: The Song of Life yakuza team