Jakub Barwiak Jakub Barwiak 14.11.2017 19:22
Twórcy Minionków wyprodukują film Mario?
196V

Twórcy Minionków wyprodukują film Mario?

W Hollywood wybiło szambo? Bez obaw, do miasta przybywa najlepszy hydraulik.

Illumination Entertainment, które zajmuje się tworzeniem filmów animowanych dla Universal Pictures jest bliskie osiągnięcia porozumienia z Nintendo, na mocy którego miałaby powstać filmowa adaptacja Super Mario Bros.

Pikachu z głosem Wolverine'a?

Postaci stworzone przez Nintendo już od dawna kuszą Hollywood, które swoją obecną pozycję buduje głównie na wielkich markach takich jak: Marvel, Szybcy i wściekli czy Harry Potter. Nic więc dziwnego, że wąsaty hydraulik jest, dla szych z branży filmowej, niezwykle łakomym kąskiem.

Studio, mające na swoim koncie chociażby Minionki i Sekretne życie zwierzaków domowych, ma już od ponad roku rozmawiać, na temat ekranizacji Mario, z władzami Nintendo. Potencjalne porozumienie stanowiłoby rozwinięcie współpracy pomiędzy japońską korporacją a Universal Pictures. Obie firmy, dwa lata temu, podpisały umowę na budowę atrakcji związanych z postaciami Nintendo, które miałyby się pojawić w parkach rozrywki Universala.

Najbardziej skomplikowaną sprawą w prowadzonych negocjacjach ma być fakt zaangażowania Nintendo w procesie twórczym filmu. Firma chciałaby mieć spory wpływ na stworzenie animacji, a jednym z jej producentów miałby zostać Shigeru Miyamoto – twórca Mario.

Rzecznik Nintendo i rzeczniczka Illumination nie skomentowali sprawy.

Źródło: https://www.wsj.com/articles/mario-bros-set-to-jump-to-big-screen-in-movie-deal-with-universals-illumination-1510675881

Tagi: illumination Nintendo super mario bros universal pictures

Nie przegap