Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.11.2017 23:47
Star Wars Battlefront 2 w ogniu krytyki. EA i DICE zmniejszają koszt zakupu bohaterów
1105V

Star Wars Battlefront 2 w ogniu krytyki. EA i DICE zmniejszają koszt zakupu bohaterów

Star Wars Battlefront 2 staje się kolejnym przykładem, że odpowiednio duży i głośny głos społeczności może coś zmienić. Pod falą gigantycznej krytyki, EA i DICE postanowiły obniżyć koszt zakupu bohaterów w grze.

Ledwo co Daniel przybliżył wam tłumaczenie Electronic Arts, które broniło pierwotnych, wysokich cen każdego z zablokowanych bohaterów, a tu się okazuje, że jednak pierwotne posiadanie celu przez graczy okazało się być nic nie warte. Koszt zakupu bohaterów w Star Wars Battlefront 2 został zmniejszony aż o 75%.

Po tej zmianie, Darth Vader i Luke Skywalker to koszt 15 tysięcy kredytów, Iden Versio kupimy za 5 tysięcy, a Leię, Chewbaccę i Imperatora za 10 tysięcy. DICE wraz z EA przyznali, że takie progi miały wzmóc w graczu poczucie postępu za każdym razem, gdy odblokuje bohatera. Dane wyciągnięto po becie i na jej podstawie ułożono poszczególne progi finansowe. A te jak już wiecie - nie spodobały się społeczności, która - mówiąc wprost - poczuła się, że EA chce ich zrobić bez mydła.

DICE będzie wsłuchiwać się w głosy społeczności i wprowadzać ewentualne zmiany na bieżąco, więc warto śledzić ich ruchy. Zwłaszcza, że jedyną zmianą w ekonomii jest obniżenie potrzebnych kredytów do kupna bohatera. Cała reszta i to jak zaplanowało sobie EA rozwój gry - pozostaje na razie bez zmian. Krótkotrwały efekt zostanie jednak osiągnięty. Po ogromnej aferze wywołanej na Reddicie, teraz pojawi się uczucie osiągniętego zwycięstwa, które oby nie okazało się Pyrrusowe. Bo tego, jak kształtować będzie się w najbliższych miesiącach ekonomia gry - nie wiemy. A potencjalnych flag ostrzegawczych jest sporo.

Warto więc mieć to na uwadze zanim odtrąbimy jednogłośne zwycięstwo, bo... taki ruch EA mogło mieć wkalkulowany od początku. Ot, tak w ramach testowania cierpliwości graczy.

Źródło: https://www.ea.com/games/starwars/battlefront/battlefront-2/news/swbfii-changes-launch?setLocale=en-us

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront 2

Nie przegap