Daniel Stroński Daniel Stroński 11.11.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #34 - Hellmut: The Badass from Hell, Blackhole: Complete Edition, It's Quiz Time i inne
198V

Przegląd gier niezależnych #34 - Hellmut: The Badass from Hell, Blackhole: Complete Edition, It's Quiz Time i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Hellmut: The Badass from Hell

Bullet hell w stylu roguelike'a, mający dużo wspólnego m.in. z Enter the Gungeon. Biegając po losowo generowanych planszach, naszym celem jest zniszczenie wszystkiego, co się rusza, unikając przy okazji fal wrogich pocisków zalewających ekran. Jednym z bardziej oryginalnych rozwiązań jest system transformacji - nasz bohater może tym sposobem zyskać nowe umiejętności, a nawet przez ograniczony czas władać niektórymi typami potworów.

Tytuł planowany jest na początek 2018 roku.

Hellmut: The Badass from Hell - zwiastun

 

Fallen Legion: Flames of Rebellion

Dwuwymiarowe RPG akcji z PS Vity zmierza na PlayStation 4. Kontrolujemy Legatusa Laendura, który pokieruje armią, by obalić rządy księżniczki Cecille. Szczególnie ciekawa jest tu sama walka, łącząca system turowy ze znacznie bardziej dynamicznym systemem zręcznościowym. Ciężko więc dokładnie sprecyzować tutejszy rodzaj RPG-a. Tak czy inaczej, jeśli posiadacie wersję na Vitę, tę nową, wzbogaconą o lepsze efekty graficznie i działającą w 60 klatkach, dostaniecie za darmo poprzez funkcję Cross-Buy.

Stacjonarna wersja zaplanowana została na 12 grudnia.

Fallen Legion: Flames of Rebellion - zwiastun wersji na PS4

 

Blackhole: Complete Edition

Dwuwymiarowy sci-fi platformer opowiadający historię astronautów, którzy rozbili się na dziwnym obiekcie przypominającym planetę. Żeby było śmieszniej, nasz bohater jest gościem od podawania kawy, ale teraz musi wziąć się w garść i uratować całą drużynę, a pomoże mu w tym sarkastyczna sztuczna inteligencja statku Auriel. Twórcy stawiają na humor i wyzwanie, oferując ponad 130 poziomów w sześciu wymiarach, setki zagadek i sekretów oraz pełne udźwiękowienie ze strony aktorów głosowych i klimatycznego soundtracku. Wersja Complete Edition przewiduje wszystkie dotychczasowe dodatki, a więc 10 zupełnie nowych lokacji.

Gra będzie dostępna 6 lutego 2018 roku.

Blackhole: Complete Edition - zwiastun

 

It's Quiz Time

Gra od (niektórych) ludzi odpowiedzialnych za serię Buzz!. Mamy tu do czynienia z imprezowym quizowaniem, które przewiduje 9000 oryginalnych pytań i urozmaicające zgadywanie mechaniki. Zagramy w maksymalnie 8 osób i da się korzystać ze smartfonów jako kontrolerów. O polskiej wersji językowej możemy jednak zapomnieć.

Gra stanie się dostępna jeszcze w tym miesiącu, 28 listopada.

It's Quiz Time - zwiastun

 

Project Nimbus: Code Mirai

Japoński remaster naparzanki między mechami na silniku Unreal Engine 4. Na szesnastu odmiennych lokacjach poznamy historię mrocznej przyszłości, w której Ziemia została zniszczona przez wojnę, a konflikt nadal trwa między trzema frakcjami. Produkcję cechować ma wysokie tempo akcji, a ponad pecetowy oryginał wersja na PS4 pochwalić się będzie mogła podkręconą grafiką i wyższą rozdzielczością. Poprawiono również balans między maszynami oraz interfejs. 

Premiera (21 listopada tego roku) jak na razie została zapowiedziana wyłącznie w Japonii i USA, ale skoro Amerykanie grę dostaną, powinna niedługo trafić i do nas.

Project Nimbus: Code Mirai - pokaz rozgrywki

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: Blackhole: Complete Edition Fallen Legion: Flames of Rebellion Hellmut: The Badass from Hell It's Quiz Time playstation 4 Project Nimbus: Code Mirai przegląd gier niezależnych wideo

Nie przegap