Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 10.11.2017 17:10
Call of Duty: WW2. Twórcy nie chcieli powrotu do drugiej wojny światowej
1193V

Call of Duty: WW2. Twórcy nie chcieli powrotu do drugiej wojny światowej

Call of Duty: WW2 okazało się gigantycznym sukcesem finansowym, ale wygląda na to, że zamiast powrotu do korzeni mogliśmy otrzymać kontynuację Advanced Warfare 2.

Call of Duty: WW2 wylądowało na rynku i z miejsca pobiło kilka znaczących rekordów. Tytuł jest wręcz rozchwytywany przez społeczność fanów i może się pochwalić aż dwukrotnie lepszą sprzedażą względem zeszłorocznej odsłony. Nie przeszkodziły nawet problemy, na jakie cierpi produkcja, gdzie wielu użytkowników narzeka na niedogodności z połączeniem.

Call of Duty: WW2 bije rekordy. Gra zarobiła ponad pół miliarda w trzy dni

Call of Duty: WW2 mogło nie powstać. Twórcy ze Sledgehammer Games woleli rozpocząć pracę nad kontynuacją udanego Advanced Warfare. Nie byli początkowo zainteresowani powrotem do klimatów drugiej wojny światowej, z których zasłynęło sześć pierwszych odsłon serii. Firma jednak zdecydowała, że nie będzie dłużej ignorować głosów społeczności. Fani z każdym rokiem coraz mocniej naciskali, aby cykl zrobił odpoczynek od klimatów futurystycznych i wrócił do konfliktów historycznych. Activision podjęło więc decyzję i czuło, że Sledgehammer Games poradzi sobie z powierzonym zadaniem. Według wydawcy ekipa miała nadawać się idealnie do przedstawienia autentycznego klimatu i skali drugiej wojny światowej.

Wygląda więc na to, że nawet takie firmy jak Activision potrafią czasem nagiąć swoje plany na rzecz próśb fanów. Call of Duty: WW2 pojawiło się na rynku w dniu 3 listopada i otrzymało wysokie oceny, a tytuł sprzedaje się wprost znakomicie. Jak Wy oceniacie najnowszą odsłonę cyklu? Podoba Wam się, czy wolelibyście otrzymać Advanced Warfrare 2?

Call of Duty: WW2 - oficjalny zwiastun kampanii fabularnej

Źródło: http://www.newsweek.com/new-call-duty-ww2-battlegrounds-705567

Tagi:

Nie przegap