SKLEP
Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.11.2017 18:42
Square Enix na E3 2018 pokaże mocne i wielkie gry
648V

Square Enix na E3 2018 pokaże mocne i wielkie gry

Do przyszłorocznych targów E3 pozostało jeszcze sporo czasu. Square Enix zdradziło jednak, że w przyszłym roku zaprezentuje naprawdę mocarne produkcje i ma wielkie plany odnośnie czerwcowej imprezy. Firma pochwaliła się również wynikami NieR: Automata i Final Fantasy XV.

Następny rok fiskalny ma być niezwykle istotny dla Square Enix. Firma celuje bowiem w premierę wielkich i rozbudowanych tytułów, które mają reprezentować najwyższą jakość. Ujrzymy je już na targach E3 w przyszłym roku.

NieR Automata doczeka się kontynuacji

Być może to właśnie wtedy zaprezentowane zostanie Final Fantasy VII Remake lub wydawca ujawni premierę Kingdom Hearts 3. Te pozycje to jedne z najbardziej wyczekiwanych gier, nad którymi pracuje obecnie Square Enix. Nie możemy jednak zapominać, że firma tworzy także tytuł na licencji Marvela i oparty o Avengers. Możliwe, że chodzi jednak o zupełnie nowe i niezapowiedziane do tej pory produkcje.

Nad czym jeszcze pracuje Square Enix? Wiemy, że w planach jest kontynuacja NieR Automata oraz dalszy rozwój Final Fantasy XV. Przygotowywana jest lokalizacja i zachodnia premiera Dragon Quest XI. Wiemy również, że kolejna gra zespołu, którym przewodzi Hajime Tabata będzie już projektem tworzonym z myślą o PlayStation 5 i nie chodzi tutaj o Final Fantasy XVI.

Niżej podano zaktualizowane wyniki sprzedaży trzech istotny tytułów firmy:

  • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – Ponad 3 miliony
  • NieR: Automata –  Więcej niż 2 miliony
  • Final Fantasy XV – Blisko 6.6 milionów

Ciekawy jest wynik Final Fantasy XV. Tabata przed premierą twierdził, że firma celuje w sprzedaż na poziomie 10 milionów egzemplarzy, aby uznać grę za sukces. Nie oznacza to jednak, że tytuł jest porażką komercyjną, bo koszty produkcji zdążyły się zwrócić dużo wcześniej. W tym przypadku studio miało po prostu osobiste ambicje, aby osiągnąć tak wielki wynik. Ich podejście widać poprzez rozwój gry i twórcy zarzekają się, że nie skończą z jej rozwijaniem aż fani nie zostaną usatysfakcjonowani.

Źródło: https://gematsu.com/2017/11/square-enix-talks-unannounced-titles-switch-latest-financial-results-briefing

Tagi: e3 2018 Final Fantasy XV nier Square Enix wyniki sprzedaży