Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.11.2017 23:46
PlayStation 5 i kolejne konsole nie będą drogie
6123V

PlayStation 5 i kolejne konsole nie będą drogie

PlayStation 5 za 2000 złotych? Michael Pachter twierdzi, że nie ma na to szans i kolejna generacja konsol cenowo będzie identyczna co aktualnie trwająca.

Cena PlayStation 5 będzie jednym z najważniejszych filarów potencjalnego sukcesu lub porażki konsoli Sony. Odpowiednia wycena sprzętu stanowi podstawę sukcesu PlayStation 4 w tej generacji konsol, co może sugerować, że Sony nie będzie chciało szaleć ze zbyt mocnymi konsolami, gdyż te musiały by być odpowiednio droższe. Taką myśl prezentuje Michael Pachter, który uważa, że kolejne generacje konsol nie będą przekraczały progu 400 dolarów.

Według Pachtera, który opiera swoje analizy na wcześniejszych generacjach konsol, jeśli sprzęt kosztuje 500 dolarów (czyli ponad 2000 złotych), nie ma szans na osiągnięcie masowego sukcesu, czego dowodem jest fatalny start PS3 oraz porażka Xboksa One w tej generacji (chociaż tutaj powodów porażki jest więcej).

Chociaż Pachter wydaje się być pewny w swoich analizach, to jednak daje sobie pewną furtkę z powodu premiery Xboksa One X:

Nie sądzę by kolejna generacja konsol kosztowała 500 dolarów. Chociaż lepiej jest aktualnie powiedzieć - poczekajmy i zobaczmy jak sprzeda się Xbox One X.  Jeśli konsola w tej cenie osiągnie sukces, to.. cóż, pomyliłem się.

Popatrzmy na historię. PS3 wystartowało z pułapu 600 dolarów i zaliczyło katastrofalny start. Xbox One za 500 dolarów nikogo nie zainteresował i Microsoft musiał wyrzucić Kinecta i sprzedawać konsolę za 400 dolarów by ktoś się nią zainteresował.

Czy Pachter ma rację - zobaczymy. Sam należę do grupy ludzi, która jest w stanie zapłacić więcej na start, tylko po to by dostać mocniejszą konsolę. Ale jeśli powtórzy się sytuacja z PS4 Pro i dostaniemy po jakimś czasie ulepszoną wersję PS5, to.. chyba lepiej na start zapłacić mniej, skoro i tak, podobnie jak inni entuzjaści, zapłacę raz jeszcze. A jak wy to widzicie?

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCFaBUWXO8o4jSfF6PhJOyZA

Tagi: Michael Pachter PlayStation 5 Sony

Nie przegap