Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 08.11.2017 10:58
Grand Theft Auto Online zarabia ogromną kasę
935V

Grand Theft Auto Online zarabia ogromną kasę

Grand Theft Auto V to ogromny hit, ale o tym wiadomo już od dawna. Take-Two podzieliło się swoimi wynikami finansowymi za drugi kwartał tego roku i trzeba przyznać, że koncern ma co świętować.

Jeszcze stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się, że Grand Theft Auto V rozeszło się w ponad 80 milionach sztuk. Minęło kilka miesięcy i okazuje się, że do sklepów trafiło kolejne 5 milionów. Popularność wielkiego hitu nie maleje, co ściśle wiąże się z ciągle rozwijanym GTA Online. Wyniki osiągane przez sieciowy tryb z GTA V były w zeszłym kwartale najlepsze od momentu premiery gry.

Dlaczego GTA V nie dostało DLC? Co z Red Dead Redemption 2?

Tryb wieloosobowy w Grand Theft Auto V dzięki mikropłatnościom generuje ogromne przychody, o czym informują kolejne części raportu finansowego. Według niego, aż 48% przychodów firmy to mikropłatności, które w różnej formie zawarte są w grach wielkiej firmy. Na ten moment zanotowano 303 milionów dolarów przychodów z dystrybucji cyfrowej, co jest wzrostem o 31% względem roku poprzedniego. Dla porównania sprzedaż pudełkowa przyniosła 140 milionów dolarów. Niemal bez przerwy słyszymy o tym jak gracze narzekają na mikrotransakcje, ale jak się okazuje, sami dość chętnie sięgają po wirtualną walutę i wewnętrzne przedmioty do zakupu za prawdziwą gotówkę. W stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku, zanotowano wzrost przychodów o 66% za tego typu rzeczy.

Nie dziwi więc, że firma tak długo inwestuje w tryb wieloosobowy, aniżeli w dodatki fabularne. Grand Theft Auto V to jedna z najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. Przed nią jest Minecraft, które rozeszło się w nakładzie 122 milionów egzemplarzy oraz Tetris we wszelakich odsłonach - w tym przypadku ilości sprzedanych egzemplarzy sięgają 170 milionów.

Grand Theft Auto V - zwiastun premierowy

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-07-nba-2k18-gta-online-drive-take-twos-q2

Tagi: Grand Theft Auto V playstation 4 Rockstar North Take-Two

Nie przegap