Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.11.2017 10:53
Telltale zwalnia 25% swoich pracowników
226V

Telltale zwalnia 25% swoich pracowników

Telltale Games, firma znana przede wszystkim epizodycznych gier pokroju The Walking Dead, Batman, Minecraft: Story Mode ogłosiła, że zwalnia 1/4 swoich wszystkich ludzi. Celem jest restrukturyzacja i lepsze działanie całej firmy.

Telltale Games zatrudniało do tej pory ponad 350 osób, co pozwalało na taśmowe wypuszczanie kolejnych produkcji. Tak jak wcześniej liczyć mogliśmy maksymalnie na jedną, dwie gry rocznie, tak teraz w jednym momencie kontynuowane jest kilka serii - drugi sezon Batmana, Minecrafta, Strażników Galaktyki, a do tego mieliśmy wcześniej trzeci sezon The Walking Dead, a na 2018 zaplanowano już czwarty, ostatni.

The Walking Dead: The Telltale Series Collection już za miesiąc

Telltale jednak postanowiło się zrestrukturyzować widząc, że cierpi na przerost pracowników. Zwolniono 90 osób, co daje 25% wszystkich pracowników firmy. CEO firmy - Pete Hawley - przyznał, że rynek gier się zmienia i trzeba do niego się dostosować.

Rynek na którym operujemy zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat. Wyzwania z którymi się zmagamy wymagają od nas zmiany myślenia. Mniejsza liczba pracowników, tworząca mniejszą liczbę gier.

Strata pracowników nigdy nie jest dobra, ale może to wyjść firmie na dobre. Telltale poinformowało, że skorzysta z restrukturyzacji i dopracuje swoje narzędzie, co powinno przełożyć się na nowocześniejszy silnik graficzny. Efekty tej zmiany zobaczymy jednak najwcześniej za prawdopodobnie dwa lata.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi:

Nie przegap