Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.11.2017 03:10
PS5 nie wcześniej niż za dwa lata
3159V

PS5 nie wcześniej niż za dwa lata

PlayStation 5 według Ubisoftu pojawi się prawdopodobnie w 2020 roku. Skąd francuska firma wyciąga takie wnioski?

Ubisoft wczoraj zaprezentował wyniki za poprzedni kwartał fiskalny. Razem z prezentacją wyników firmy, inwestorzy mogli zadawać pytania szefostwu Ubisoftu. Jedno z pytań, które w trakcie sesji padło dotyczyło PlayStation 5, a także odświeżonych wersji konsol tej generacji - czyli PS4 Pro i Xboksa One X.

PlayStation 5 jednak w 2020? Pachter zmienia zdanie

Francuzi przyznali, że nie spodziewają się PlayStation 5 wcześniej niż za dwa lata, z prawdopodobieństwem premiery w 2020 roku. Dlaczego właśnie wtedy? Według wydawcy, wydanie odświeżonych wersji konsol pozwoli w spokoju wydłużyć generację bez męczenia leciwych konsol. Oczywiście firma zastrzegła, że nie posiada żadnych informacji o planach Sony i Microsoftu (albo przynajmniej takich, o których może mówić publicznie).

Ubisoft zdradził też, że wyjątkowo cieszy się z wydania PS4 Pro i wczorajszego debiutu Xboksa One X. Według firmy, opcja wypuszczenia mocniejszych konsol by przedłużyć cykl życia tej generacji jest znacznie lepszym wyborem niż wypuszczanie na przykład kontrolerów ruchowych jak to miało miejsce na PS3 i Xboksie 360. Dzięki mocniejszym sprzętom w ramach jednej generacji, Ubi może w spokoju skupić się na wykorzystywaniu większej mocy w swoich multiplatformowych grach.

I tu jak zwykle w takich przypadkach pojawia się pytanie - która data premiery jest lepsza dla nas? Znajdą się osoby, które będą przekonywać, że najlepiej gdyby PS5 wyszło w 2018 roku. Ale najrozsądniejsza data (z punktu widzenia rozwoju technologii) to właśnie 2020 rok. Jak myślicie?

Tagi: PlayStation 5 Ubisoft

Nie przegap