Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.11.2017 17:23
NieR Automata doczeka się kontynuacji
581V

NieR Automata doczeka się kontynuacji

Jeśli podobało Wam się tegoroczne NieR Automata to powoli możecie zacząć wyczekiwać kontynuacji. Square Enix dalej inwestuje w serię, a twórcy coraz otwarciej mówią o kolejnej odsłonie.

NieR przeszło bez większego echa i było docenione głównie w niszowej społeczności fanów twórczości Yoko Taro. Spin-off serii Drakengard dostał jednak drugą szansę i otrzymał świetną kontynuację, za którą odpowiadali autorzy pierwowzoru i studio PlatinumGames. Gra była na tyle dużym i zaskakującym sukcesem finansowym, ze Square Enix zamierza dalej inwestować w serię, a w przyszłości będzie ona rozwijana.

Kontynuacja NieR Automata coraz bliżej. Square szuka pracowników

Powstanie kontynuacji NieR Automata to już praktycznie przesądzona sprawa. Square Enix zaczęło poszukiwać pracowników i osób do pisania scenariusza. Teraz swoje trzy grosze dorzucił Yosuke Saito, czyli producent serii NieR i pierwszego Drakengard. Wspomina on o wcześniejszych ofertach pracy i jest pewien, ze fani wiedzą już nad jakim uniwersum będzie pracować.

Spytany o to, czy Yoko Taro ponownie będzie zaangażowany w projekt odpowiedział:

"Będzie... przynajmniej chcę w to wierzyć (śmiech). Yoko mówi, że zrobi wszystko dla pieniędzy, ale w rzeczywistości jest to ostatnia osoba, która na pierwszym miejscu stawiałaby pieniądze. On po prostu robi to, co pragnie zrobić. Zrobię więc co w mojej mocy, aby nakierować go na odpowiednie tory i do pracowania nad tym co sam chcę stworzyć (śmiech)"

Yoko Taro w przeszłości wspominał już, że ma kilka pomysłów na stworzenie kolejnych projektów w świecie NieR i widzi pole, aby jeszcze bardziej rozwinąć ten świat. Teraz gdy jego gra okazała się sukcesem dostał wolną rękę, aby tego dokonać. My możemy się tylko zastanawiać, czy w produkcję ponownie zaangażowane będzie PlatinumGames i w jaki sposób Square Enix przerobi serię na format gry-usługi.

NieR: Automata - zwiastun premierowy

Źródło: https://gematsu.com/2017/11/nier-producer-yosuke-saito-teases-series-future-developments

Tagi: nier automata PlatinumGames Inc. playstation 4 Square Enix wideo