Runic Games - twórcy Hob i serii Torchlight przestają istnieć

News
575V
Runic Games - twórcy Hob i serii Torchlight przestają istnieć
Laughter | 03.11.2017, 20:41

Kolejna smutna wiadomość. Następne studio słynące z tworzenia ciekawych gier zostaje zamknięte. Powód? Polityka wydawcy, który skupia się na grach w formie usługi.

Runic Games zasłynęło na świecie za sprawą udanej i docenionej serii Torchlight. W ostatnim czasie twórcy dostarczyli fanom kolejną grę w postaci świetnego Hob. Była to tajemnicza przygoda czerpiąca inspirację z legendarnej serii The Legend of Zelda. Niestety, na kolejne projekty nie mamy co liczyć. Studio zostało zamknięte. 

Nasza recenzja Hob

Wydawca Perfect World Entertainment skupia się coraz bardziej na dostarczaniu gier sieciowych w formie usługi. Obrany kierunek sprawił, postanowiono zamknąć studio Runic Games. Pracownicy pożegnali się z fanami i dziękują za okazane wsparcie. Przez ponad dziewięć ostatnich lat producent stworzył trzy cenione gry. To kawał czasu i wiele osób z firmy zdążyło założyć własne rodziny, a teraz planują skupić się właśnie na nich. 

Szef studia zapowiedział, że fani Torchlight powinni wyczekiwać ważnej informacji. Potwierdzono również, że gry Runic Games nadal będą dostępne w sprzedaży i nie znikną z rynku.

Hob - zwiastun premierowy

Źródło: https://kotaku.com/big-layoffs-at-studio-behind-gigantic-studio-behind-to-1820120915

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych