Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 02.11.2017 17:56
Twórcy Dead Nation i Nex Machina kończą z grami arcade
314V

Twórcy Dead Nation i Nex Machina kończą z grami arcade

Housemarque to niekwestionowani mistrzowie w dziedzinie gier arcade i twin-stick shooterów. Niestety, właśnie zakończył się pewien rozdział w naszej branży i studio kończy z tworzeniem tytułów, które zapewniły im rzeszę oddanych fanów.

Housemarque przez ponad 20 lat dostarczało niesamowicie wciągające gry w stylu najlepszych produkcji z automatów arcade. Posiadacze konsol z rodziny PlayStation mogli poznać ich kunszt za sprawą wielu naprawdę docenionych i świetnych tytułów. Warto tutaj wymienić takie hity jak: Dead Nation, Super Stardust HD, Resogun, Alienation czy ostatnio wydane Matterfall i genialne Nex Machina. Sprzedaż ostatniej z wymienionych gier sprawiła jednak, że twórcy wyruszają na podbój innych gatunków.

W Nex Machina trzeba zagrać - nasza recenzja

Housemarque wydało Nex Machina 20 czerwca 2017 roku. Niesamowicie efektowny i szybki twin-stick shooter zjednał sobie przychylność recenzentów i może się pochwalić średnią ocen na poziomie 86% w serwisie OpenCritic. U nas otrzymał z kolei bardzo wysokie 9/10. Nic dziwnego, bo jest to tytuł ocierający się o ideał w swoim gatunku. W dzisiejszych czasach to jednak za mało.

Studio jest niesamowicie wdzięczne swoim fanom za okazane wsparcie. To właśnie oni pomogli firmie tworzyć kolejne produkcje. W ostatnim czasie jednak wyniki sprzedaży były coraz niższe, a tworzenie gier wysokiej jakości przestało się opłacać z powodu rosnących kosztów. Nex Machina rozczarowało swoimi wynikami komercyjnymi. W obliczu tego Hoursemarque jest zmuszone pójść inną drogą i spróbować sił w innych gatunkach. Oznacza to, że Matterfall jest ostatnią grą w stylu dotychczasowych produkcji sygnowanych logiem studia. Twórcy wydali oficjalne oświadczenie, w którym zapowiedzieli, ze definitywnie kończą z grami arcade. Gatunek nadal będzie miał specjalne miejsce w sercach pracowników, ale tym razem pora wkroczyć w nową erę. Kolejny projekt ma być czymś całkowicie innym i utrzymany w zupełnie innym stylu niż dotychczasowa twórczość Housemarque.

Nex Machina - zwiastun premierowy

Źródło: http://www.housemarque.com/arcade-is-dead/

Tagi:

Nie przegap