Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 02.11.2017 14:32
Call of Duty WW2 - tak zaczyna się kampania fabularna
1200V

Call of Duty WW2 - tak zaczyna się kampania fabularna

Call of Duty WW2 będzie dostępne już od jutra, ale już teraz możemy zerknąć jak wygląda początek kampanii fabularnej. Bo dla wielu z nas to właśnie ona zadecyduje czy warto już teraz skusić się na nowe Call of Duty.

Call of Duty WW2 jest tym o co wołało sporo fanów gier polegających na strzelaniu. W swoim czasie to właśnie druga wojna światowa najczęściej pojawiała się w grach, ale z czasem się to zmieniło na rzecz konfliktów współczesnych. W późniejszym okresie te zostały zastąpione klimatami futurystycznymi, co ostatecznie zaczęło przeszkadzać. Dlatego też twórcy zdecydowali się zrobić to, o co tylu graczy woła.

Call of Duty WW2 na zwiastunie mapy Carentan - szczegóły pierwszego DLC

Mamy więc powrót do klasyki i nie tylko jeśli chodzi o realia drugiej wojny światowej. Call of Duty WW2 to też klasyczna rozgrywka, choć nie jeśli chodzi o tryb wieloosobowy, gdzie wciąż zdobywamy ulepszenia do broni, a dodatkowo skrzynki i wiele innych nowości tak bliskich współczesnym grom.

Wróćmy jednak do tematu fabuły, bo to o niej tutaj mowa. Tak jak w pierwszych odsłonach, wcielimy się w różnych bohaterach i weźmiemy udział w rożnych konfliktach odbywających się podczas drugiej wojny światowej. Obejmiemy kontrolę nad Danielsem z amerykańskiej armii, ale zobaczymy też wojnę oczami kobiety walczącej we francuskim ruchu oporu. Gra zacznie się jednak od operacji D-Day podczas lądowania na plaży Omaha. Poniżej jest wideo, które prezentuje początek tej pamiętnej operacji. Wygląda to dobrze, aczkolwiek trochę za mało w tym grania, widać też, że będzie łatwo - przypuszczalnie jest to poziom normalny. Jednak jako całość powinno spodobać się fanom Szeregowca Ryana czy ogólnie filmów wojennych. Uśmiechną się też fani Medal of Honor Frontline czy Medal of Honor Alied Assault - tam cel misji był taki sam, choć całość przebiegała nieco inaczej.

Call of Duty WW2 - 15 pierwszych minut kampanii fabularnej

Call of Duty WW2 ma pojawić się już jutro, 3 listopada. Pod koniec stycznia przyszłego roku pojawi się pierwsze rozszerzenie, które da nam nowe mapki czy misje do trybu Wojny.

Tagi: Activision Call of Duty: WW2 playstation 4 Sledgehammer Games wideo

Nie przegap