Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.11.2017 09:56
EA Access może trafić na PS4
2469V

EA Access może trafić na PS4

EA Access to szeroko chwalona, abonamentowa oferta Electronic Arts, która daje możliwość za stałą opłatą miesięczną korzystania z biblioteki gier wydawcy. Dostępna jest jak na razie na PC-tach i Xboksie One, ale być może trafi też na PS4.

Electronic Arts chce dostarczyć swoją ofertę EA Access na jak najszerszą gamę sprzętów na którym dostępne są gry wydawcy. Do tej pory, usługa dostępna jest wyłącznie na Xboksie One, a także na PC-tach, oferując dostęp do wybranych gier, 10-godzinnych wersji startowych (teraz przykładowo Need for Speed Payback) za stałą, miesięczną opłatą. O PlayStation 4 firma mówiła już kilkukrotnie, ale do tej pory Sony kategorycznie się odcinało od inicjatywy.

Nowy Battlefield pojawi się jesienią 2018 roku

Czy coś się zmieniło? Tego nie wiemy, bo EA w trakcie swojej konferencji nie powiedziało wprost, że EA Access trafi na PS4, ale była mowa o zupełne nowych rynkach:

Wkrótce nasza usługa EA Access i Origin Access urosną. Będziemy mocno w nie inwestować i tak jak Andrew Wilson wcześniej powiedział, spodziewamy się w najbliższym czasie udostępnić usługę na nowych platformach. Rozbudujemy usługę także o kolejną zawartość.

O jakich "nowych sprzętach" mógł mówić pracownik EA do inwestorów? Prawdopodobnie PS4 lub o sprzętach mobilnych, gdzie EA ma najwięcej swoich gier. Switcha możemy wykluczyć, bo odpalenie EA Access dla jednej gry jest bez sensu. Jeśli więc faktycznie mowa o PS4, to EA musiało czymś przekonać Sony, które uważało do tej pory, że im taka usługa nie jest w ogóle u siebie potrzebna.

Gdyby tak się stało, skusilibyście się na EA Access? Miesięcznie usługa kosztuje 14,99 zł, a za cały rok z góry płaci się 79,99 złotych, przynajmniej na Xboksie One.

Źródło: https://seekingalpha.com/article/4118874-electronic-arts-ea-q2-2018-results-earnings-call-transcript?part=single

Tagi: ea access Electronic Arts playstation 4

Nie przegap