Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 31.10.2017 12:33
Remake Shadow of the Colossus w 60 klatkach na PS4 Pro
572V

Remake Shadow of the Colossus w 60 klatkach na PS4 Pro

Shadow of the Colossus to remake jednej z najlepszych gier dostępnych w swoim czasie na PlayStation 2. O wsparciu PlayStation 4 Pro wiedzieliśmy już wcześniej, ale pojawiają się nowe szczegóły.

Shadow of the Colossus na PlayStation 4 to zrobiona od podstaw nowa wersja kultowej gry z PlayStation 2. To jeden z tych przykładów, które wymienia się w kontekście gier jako dzieła sztuki. Nie jest to pierwsze odświeżenie klasyka, bo wcześniej pojawił się remaster, który wraz z ICO w jakości HD trafił na PlayStation 3. Za remake odpowiada Bluepoint, czyli ta sama ekipa która przygotowała wersje HD. Nie chcą w żaden sposób wpływać na klimat i trzon rozgrywki, więc największym zmianom ulegnie warstwa graficzna.

Shadow of the Colossus - PS2 vs PS4. Jak zmieniono remake?

Wiedzieliśmy już wcześniej, że Shadow of the Colossus na PlayStation 4 Pro będzie oferować usprawnienia. Sony wcześniej ogłosiło, że gra będzie działać w 30 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K, ale okazuje się, że posiadacze PS4 Pro będą mogli zagrać w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p. To duża zmiana w stosunku do oryginału, który niestety nie działał w choćby stałych 30 klatkach na sekundę - taką możliwość dawała dopiero odświeżona wersja na PlayStation 3.

Remake Shadow of the Colossus ma pojawić się 7 lutego przyszłego roku. Poza odnowieniem grafiki, twórcy przewidują też usprawnione sterowanie, które ma być bardziej przystępne. Poniżej znajdziecie świetny zwiastun, który zaprezentowano na tegorocznym Paris Games Week.

Shadow of the Colossus - zwiastun z PGW 2017

 

Źródło: https://www.polygon.com/2017/10/30/16575434/shadow-of-the-colossus-remake-ps4-pro-60-fps

Tagi: bluepoint games playstation 4 pro Shadow of the Colossus Sony Interactive Entertainment wideo

Nie przegap