Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 31.10.2017 09:17
Sprzedaż PlayStation 4 nie zwalnia
463V

Sprzedaż PlayStation 4 nie zwalnia

Sony opublikowało wyniki finansowe, które wskazują, że PlayStation 4 wciąż sprzedaje się wyśmienicie. Tym samym firma stawia jeszcze lepsze prognozy. Sprawdźmy jak to wygląda do końca września.

Sony ma powody do zadowolenia nie tylko jeśli chodzi o samo PlayStation 4, ale również PlayStation VR. Gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony to obecnie najpopularniejszy sprzęt w swojej kategorii. Jedyne czego brakuje to odpowiedniej konkurencji na rynku.

PSVR - pół miliona sprzętu w 3 miesiące

PlayStation sprzedaje się wyśmienicie odkąd tylko pojawiło się na rynku. W okresie od 1 lipca do 30 września do sklepów na cały świecie Sony rozesłało ponad 4 miliony sztuk, dzięki czemu ogólna sprzedać wzrosła do 67,5 miliona sztuk. Jeśli chodzi o same zyski firmy, to zdecydowanie najwięcej zyskuje dzięki grom. Sprzedaż produktów oferowanych przez PlayStation Network wzrosła o 35%, co przekłada się na zwiększenie zysków do 433 miliardów jenów. Tym samym zanotowano wzrost zysku operacyjnego, który sięgnął blisko 55 miliardów jenów (dla porównania wcześniej wartość wynosiła prawie 36 miliardów jenów).

Ogólny dochód firmy zwiększył się o ponad 20%, czego główną przyczyną jest PlayStation. Tym samym obecnie dochód wynosi 2,062.5 miliardów jenów. Sony prognozuje tym samym, że do marca 2018 roku rozejdzie się jeszcze 19 milionów konsol PlayStation 4.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps4-sales-september-30th/

Tagi:

Nie przegap