Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 30.10.2017 17:36
Detroit: Become Human. Przemoc domowa i istota naszych wyborów
1524V

Detroit: Become Human. Przemoc domowa i istota naszych wyborów

Detroit: Become Human atakuje nowym materiałem. Twórcy ukazują nam różnorodne efekty naszych decyzji i odmienne ścieżki scenariusza.

Detroit: Become Human nie mogło zabraknąć na PGW 2017. Twórcy z Quantic Dream przedstawili nowy zwiastun swej wielce wyczekiwanej produkcji. Każda nasza akcja rodzi reakcję, więc wideo skupia się na ukazaniu sztuki wyboru i różnych efektów naszych decyzji.

Detroit: Become Human - rozgrywka z TGS 2017

Detroit: Become Human faktycznie będzie kształtowane wedle naszych czynów. Przynajmniej tak twierdzi David Cage. Tytuł ma mieć największy i najbardziej skomplikowany scenariusz w historii całego studia. Tym razem rozgałęzienia historii pozwolą na sytuacje, w których gracze będą mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami i odkrywać, że poznana fabuła znacząco różni się względem tego co przeżyli. Nowy zwiastun porusza z kolei ciężki temat przemocy rodzinnej. Miejmy nadzieję, że tego typu wątki nie będą rzadkością i studio nie przestraszy się kontrowersji.

Detroit: Become Human - zwiastun PGW 2017

Zabrakło jednak daty premiery. Ta powinna nastąpić w pierwszej połowie 2018 roku. Możliwe, że dokładną datę poznamy dopiero na PlayStation Experience, które odbędzie się w grudniu. W galerii znajdziecie z kolei nowe zrzuty ekranu. Trzeba przyznać, że graficznie produkcja robi wielkie wrażenie. Trzymamy kciuki oby scenariusz nie odstawał poziomem warstwie wizualnej, bo to właśnie przedstawiona historia ma być kluczowym elementem gry. Twórcy pragną przedstawić złożoną wizję przyszłość i zagadnienie człowieczeństwa. W ten sposób powołano do życia świat pełen androidów, gdzie moralność nie jest czarna i biała. David Cage nieskromnie dodaje, że przedstawione wydarzenia nie są do końca fikcją, a stanowią wizję przyszłości, która na pewno się wydarzy. Pytanie tylko kiedy maszyny zdobędą świadomość i zaczną walczyć o swoje prawa.

Tagi: Detroit: Become Human pgw 2017 playstation 4 quantic dream Sony Interactive Entertainment wideo