Jakub Barwiak Jakub Barwiak 30.10.2017 14:35
Blade Runner 2049 ponosi porażkę na ważnym rynku
659V

Blade Runner 2049 ponosi porażkę na ważnym rynku

Pisaliśmy już o tym, że mimo świetnego przyjęcia nowego Blade Runnera przez krytyków, film nie odniósł sukcesu finansowego zarówno na rodzimym jak i światowym rynku. Ostatnią nadzieją dla tego widowiska miały być Chiny.

Produkcja Warner Bros, podobnie jak jej poprzednik, już od samego początku zapowiadała się na porażkę finansową. Film w weekend otwarcia zarobił jedynie 32,7 miliona dolarów, do dnia dzisiejszego dobijając na rynku amerykańskim do zaledwie 81,3 miliona dolarów, wpływy poza granicami USA były co prawda lepsze, jednak wynik 142 milionów dolarów na pewno nie otwierał korków od szampanów w siedzibach WB. Ostatnią nadzieją miał być rynek chiński, jednak okazało się, że Blade Runner 2049 również i tam nie wzbudził zainteresowania widzów.

Reżyser Blade Runner 2039 o porażce finansowej

Jak podaje Forbes, w dniu otwarcia w chińskich kinach obraz zarobił zaledwie 2,4 miliona dolarów, szacowane wpływy z całego weekendu mają wynosić między 7 a 9 milionów dolarów. Oznacza to, iż Blade Runner 2049 nie osiągnie 250 milionów dolarów światowych wpływów, w tym momencie jest jeszcze szansa, iż wynik filmu zamknie się na 225 milionach dolarów, co przy budżecie wynoszącym 150 milionów dolarów, nie jest z pewnością zyskiem o jakim marzyli szefowie Warner Bros.

Blade Runner 2049 jest bezpośrednim sequelem oryginalnego Łowcy androidów. Akcja filmu dzieje się trzydzieści lat po jego poprzedniku. Głównym bohaterem jest oficer policji, który wpada na tajemnicę mogącą obrócić społeczeństwo w chaos. Reżyseruje Denis Villeneuve, w obsadzie znaleźli się m.in. Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas, Mackenzie Davis, Dave Bautista, David Dastmalchian, Syliva Hoeks i Jared Leto.

 

Źródło: http://movieweb.com/blade-runner-2049-box-office-bomb-china/

Tagi: blade runner 2049 chiny warner bros

Nie przegap