Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.10.2017 12:07
Assassin's Creed Origins sprzedaje się tak jak Syndicate, ale zarabia więcej
793V

Assassin's Creed Origins sprzedaje się tak jak Syndicate, ale zarabia więcej

Assassin's Creed Origins po zeszłotygodniowej premierze oceniane jest wyjątkowo dobrze, zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Czy rok przerwy, przebudowa gry i nowa jakość pozwoliły odbić się serii od dna? I tak i nie.

Wyniki sprzedaży z brytyjskiego rynku (największego w Europie) są raczej dobrym wskaźnikiem sprzedaży i tego, co interesuje ludzi. Assassin's Creed Origins na tamtejszym rynku zadebiutował na pierwszym miejscu, co powinno cieszyć Ubisoft. Wyniki sprzedaży nie są jednak wyjątkowo dobre. Najnowsza gra w serii sprzedaje się tak samo jak Assassin's Creed Syndicate (około 100 tysięcy kopii). Na szczęście - zarabia znacznie więcej dzięki...droższej wersji Gold oraz wydań kolekcjonerskich.

Za Asasynem uplasowało się Super Mario Odyssey, które jest najlepszym debiutem na Nintendo Switch, przebijając dodatkowo każdą premierę z WiiU, stając się 6. najlepszym debiutem Nintendo w historii. Według nieoficjalnych informacji, sprzedano ponad 80 tysięcy pudełek. Podium zamyka FIFA 18.

Gdzie Wolfenstein 2: The New Colossus? Niestety tam gdzie pozostałe gry Bethesdy w tygodniu premierowym - poza podium. Gra Machine Games niby wyprzedziła Gran Turismo Sport, ale według nieoficjalnych informacji i wyliczeń, sprzedało się tylko 29 tysięcy pudełek na start (czyli praktycznie tyle, co w drugim tygodniu Gran Turismo Sport). Wolfenstein zanotował spadek sprzedażowy o ponad połowę względem Wolfenstein: The New Order.

Jeśli chodzi o sprzedaż konsol, mamy jedynie wyniki sprzedaży Nintendo Switch. Te zamykają się w 300 tysiącach sztuk. Jak widać - hybrydowa konsola Nintendo sprzedaje się nadal i pomaga rozruszać rynek gier, który powoli łapał zadyszkę z powodu trwającej od kilku lat tej generacji.

  1. Assassin's Creed: Origins
  2. Super Mario Odyssey
  3. FIFA 18
  4. Wolfenstein 2: The New Colossus
  5. Gran Turismo Sport
  6. Grand Theft Auto 5
  7. Destiny 2
  8. South Park: The Fractured But Whole
  9. Śródziemie: Cień Wojny
  10. WWE 2K18

Źródło: http://www.chart-track.co.uk/index.jsp?c=p%2Fsoftware%2Fuk%2Farchive%2Findex_test.jsp&ct=110015&arch=t&lyr=2017&year=2017&week=43

Tagi: assassin's creed origins playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal

Nie przegap