Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 27.10.2017 14:27
Metal Gear Survive - jak będzie funkcjonować tryb dla jednego gracza?
751V

Metal Gear Survive - jak będzie funkcjonować tryb dla jednego gracza?

Metal Gear Survive otrzymało ostatnim razem datę premiery i nowe szczegóły na temat bonusów i tego jak funkcjonować będzie gra. Teraz dowiadujemy się co nieco na temat trybu dla jednego gracza.

Metal Gear Survive to pierwsza gra, która powstanie po tym jak Kojima oddzielił się od Konami. Większość graczy, a zwłaszcza fanów jego dotychczasowych dokonań stanęło po jego stronie, mimo iż tak naprawdę nie wiadomo o co toczył się spór. Mimo wszystko, Metal Gear Survive jawi się jako najgorszego rodzaju odcinanie kuponów. Gracze nie kryją więc niezadowolenia i wielu z nich twierdzi, że nie tknie tej gry.

Metal Gear Survive - data premiery i bonusy dla preorderów

Wciąż jednak Metal Gear Survive ma potencjał i może się udać, o ile zapewni fanom kooperacji odpowiednio wciągającą rozgrywkę. Ta opierać się ma na walce o przetrwanie w świecie opanowanym przez epidemię nietypowych zombie. Akcja rozegra się w alternatywnej wersji świata znanej z Metal Gear Solid V. Wiele elementów z gry Hideo Kojimy pojawi się również tutaj. Będziemy więc zarządzać swoją bazą i zbierać surowce oraz pokarm, co pomoże nam przetrwać.

Gra składać się będzie z dwóch trybów. Zagramy samotnie w trybie dla jednego gracza, ale wciąż potrzebne będzie połączenie z Internetem. W trakcie samotnej zabawy poznamy wątek fabularny, który opowie o tym, jak nasz bohater stara się przetrwać i powrócić do domu. Przy okazji poznamy też fundamenty rozgrywki, które później zostaną sprawdzone w trybie kooperacji. Jednocześnie warto potwierdzić, że do zabawy z innymi wymagane będzie posiadanie aktywnej subskrypcji PlayStation Plus. Postępy z trybu dla jednego gracza przejdą do trybu kooperacyjnego.

Metal Gear Survive ma pojawić się 20 lutego przyszłego roku. Jako fan serii jestem nastawiony sceptycznie, ale zważając na fakt, że to ta sama mechanika co w Metal Gear Solid V + kooperacja, może być naprawdę nieźle. Pozostaje poczekać do premiery lub może wersję demonstracyjną, tudzież testy beta.

Metal Gear Survive - prezentacja rozgrywki

 

Źródło: http://wccftech.com/metal-gear-survive-online-required/

Tagi: Konami metal gear survive playstation 4

Nie przegap