Jakub Barwiak Jakub Barwiak 25.10.2017 17:26
Ekranizacje klasyków Stephena Kinga w drodze
684V

Ekranizacje klasyków Stephena Kinga w drodze

To świetny czas, aby być fanem Stephena Kinga. Sukces m.in. kinowej adaptacji To, przywrócił zainteresowanie wytwórni filmowych, dziełami pisarza. Sam autor zdradził jakich ekranizacji, jego dzieł, możemy spodziewać się w przyszłości.

70-letni pisarz, w rozmowie, z Vulture wypowiedział się na temat planowanych adaptacji jego książek. Ostatnio na Netfliksie pojawiły się ekranizacje Gry Geralda i 1922, jak zdradził King, kolejne mogą być już bardziej znane powieści tego autora: Bastion i Miasteczko Salem.

Pojawia się coraz więcej wieści o ekranizacjach twórczości Stephena Kinga

W tym momencie trwają rozmowy o Bastionie, który miałby być serialem telewizyjnym, prawdopodobnie dla Showtime, lub CBS All Access. Ponadto ciekawe rzeczy dzieją się również z Miasteczkiem Salem, z którego chcą zrobić film kinowy. Uważają, że udało się z To, mogą więc spróbować z czymś innym.

Bastion jest powieścią, nad którą Hollywood głowi się już od jakiegoś czasu. Nad filmową wersją tego tomiszcza miał pracować Josh Boone, reżyser Gwiazd naszych wina, ten temat jednak ucichł. Warto wspomnieć, że książka ta doczekała się adaptacji, w postaci mini-serialu z 1994 roku, który w najlepszym przypadku można uznać za przeciętny. Biorąc pod uwagę, że materiał źródłowy zasługuje na o wiele lepszą adaptację, nowa wersja byłaby szansą właśnie na taki lepszy serial.

Podobnie sprawa ma się zresztą z Miasteczkiem Salem, które doczekało się dwóch mocno przeciętnych ekranizacji. King zdradził, iż niedługo możemy się również spodziewać animacji na podstawie jednej z jego prac.

Są też rozmowy o czymś innym, filmie animowanym, jednak nie mogę powiedzieć nic więcej. To tajemnica, ale wygląda na to, że może to dojść do realizacji.

Wszyscy fani Stephena Kinga mogą się więc przygotowywać na kilka nowych seriali i filmów na podstawie twórczości króla horroru i nie tylko. Być może jednymi z nich będą Bastion i Miasteczko Salem.

Źródło: http://movieweb.com/the-stand-salems-lot-movie-tv-reboots-stephen-king/

Tagi:

Nie przegap