Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.10.2017 15:26
Sunset Overdrive 2 powstanie jeśli znajdzie się wydawca
231V

Sunset Overdrive 2 powstanie jeśli znajdzie się wydawca

Sunset Overdrive 2 może powstać i pojawić się na kilku platformach. Warunek jest jeden - musi znaleźć się wydawca, który sfinansuje prace ekipy Insomniac Games.

Sunset Overdrive było jednym z tytułów na wyłączność konsoli Xbox One, który pojawił się na początku życia sprzętu Microsoftu. Mocno zakręcony, nastawiony na odjechaną akcje w otwartym świecie tytuł mimo świetnych ocen nie osiągnął dobrego wyniku finansowego. Z tego też powodu, Microsoft podjął decyzję by nie kontynuować współpracy z Insomniac Games.

Nie oznacza to jednak, że marka przepadła ja kto często jest z grami. Insomniac Games zachowało wszystkie prawa do Sunset Overdrive, co zastrzegli sobie zaczynając współpracę z Microsoftem. Ma to swoje plusy (deweloperzy mają szansę zrobić kontynuację z innym wydawcą), ale też minusy (wydawcy niechętnie finansują marki, które nie są ich własnością). W przypadku Sunset Overdrive, słaba sprzedaż jedynki zdecydowanie wykluczyła współpracę Microsoftu z Insomniac Games. Ekipa jednak się nie poddaje i chce zrobić kontynuację. O ile znajdzie się wydawca.

Oczywiście taki stan może trwać latami, bo całe studio jest na łasce ewentualnego wydawcy, który opłaci stworzenie kontynuacji i zgodzi się na to, by Sunset Overdrive nadal pozostało w rękach deweloperów. A z tym może być problem.

Insomniac Games znane było ze ścisłej współpracy z Sony, ale po którymś z kolei Ratchecie na PS3, zdecydowano, że czas odejść od tak ścisłej współpracy, gdyż tworzenie gier do których nie ma się potem praw nie jest tym, co chce robić studio. Pierwszą multiplatformową grą było Fuse, które okazało się klapą. Sunset Overdrive sukcesu nie odniósł, podobnie jak Song of the Deep, wydane już na konsole tej generacji. W międzyczasie, ekipa wróciła do Sony tworząc wpierw remake Ratchet & Clank, a teraz pracując przy Spider-Manie. Aż ciśnie się na usta przypowieść o synu marnotrawnym.

Źródło: https://twitter.com/insomniacgames

Tagi: Insomniac Games sunset overdrive sunset overdrive 2

Nie przegap