Jakub Barwiak Jakub Barwiak 24.10.2017 21:42
Logan. Producent o szansach na Oskara
299V

Logan. Producent o szansach na Oskara

Logan swoim dojrzałym podejściem zjednał sobie wielu fanów i krytyków. Film okazał się być takim sukcesem, iż zaczęto nieśmiało wspominać o nominacjach oskarowych.

Producent LoganaHutch Parker, wierzy iż Patrick Stewart, za rolę Charlesa Xaviera, zasługuje na wyróżnienie nominacją do Oskara. Może być o to trudno, gdyż Akademia zazwyczaj pomija role w filmach komiksowych (wyjątkiem był Heth Ledger). Fox jest jednak przekonany, iż Logan jest w stanie powalczyć z tą tradycją.

Fox otwarty na nowego Wolverine'a

Jedną z kategorii, które atakuje Logan jest aktor drugoplanowy, powalczyć o nominację w tej kategorii miałby właśnie Stewart. Jeżeli kampania wytwórni Fox okazałaby się skuteczna, byłaby to pierwsza nominacja do Oskara dla doświadczonego aktora.

W rozmowie z The Hollywood Reporter, Parker wypowiedział się o oskarowych szansach Logana, w szczególności Stewarta.

Jestem realistyczny w kwestii gatunku tego filmu, mam jednak nadzieję, iż grupa ludzi na stanowiskach zobaczy go i doceni, mimo tego, iż jest to komiksowy film z kategorią R. Fakt, iż Patrick nie został jeszcze doceniony w ten sposób, zaskakuje mnie.

Stewart, a także Logan ogólne nie są faworytami tegorocznego sezonu nagrodowego, zawsze istnieje jednak możliwość, iż uda zdobyć się jakąś nominację. Zwłaszcza w kontekście Stewarta, którego kategoria w tym roku nie jest mocno obsadzona.

 

Źródło: http://screenrant.com/logan-oscars-nominations-patrick-stewart-best-supporting-actor/

Tagi: 20th century fox logan logan: wolverine

Nie przegap