Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.10.2017 18:10
Dlaczego GTA V nie dostało DLC? Co z Red Dead Redemption 2?
2164V

Dlaczego GTA V nie dostało DLC? Co z Red Dead Redemption 2?

Największą krytyką GTA V było brak wsparcia w postaci dodatków fabularnych, które skupiały by się na historii dla jednego gracza. Rockstar Games po ogromnym sukcesie GTA Online skupiło się na sieciowych trybach gry, kompletnie olewając rozwijanie singla dodatkowymi historiami. Dlaczego?

GTA V to gra, która sprzedaje się nadal mimo że od jej premiery minęło kilka lat. Ludzie jednak kupują ją aktualnie głównie z powodu GTA Online, które stało się ogromnym hitem i pozwoliło Rockstar Games zarobić miliardy dolarów na swoim produkcie. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że firma skupia się na ciągłym wspieraniu sieciowej rozgrywki darmową zawartością. Dlaczego jednak pieniędzy z GTA Online nie spożytkowano na dodatek fabularny?

Max Payne 2, Midnight Club 3 i obie części GTA Stories zmierzają na PS4

Na to pytanie odpowiada Imran Sarwar z Rockstar Games w rozmowie z redaktorem GameInformera.

To nie była świadoma decyzja. Po prostu tak wyszło.

GTA V jest tak ogromną grą, że traktujemy ją jako kompletną. Po prostu trzy tytuły w jednej grze. Do tego doszły prace nad przeniesieniem gry na konsole nowej generacji, więc po jakimś czasie zauważyliśmy, że zjada nam to potrzebne zasoby. Zarządzanie GTA Online, produkcje innych gier - to przejmowało kolejnych pracowników. To o czym mówię sprawiło, że nie widzieliśmy możliwości, a później potrzeby stworzenia singlowego DLC.

Oczywiście naturalne będą pytania dotyczące Red Dead Redemption 2. Czy ten tytuł także wspierany będzie w trybie Online. Sarwar niby uspokoił graczy, ale... niczego definitywnie nie potwierdził.

W Rockstar Games od zawsze mamy problemy z naszymi grami, bo jesteśmy perfekcjonistami. Wszystko chcemy zrobić idealnie, co przy naszych olbrzymich i złożonych grach zjada mnóstwo czasu i zasobów pieniężnych i ludzkich. Nie wszystko jest więc możliwe. Ale uwielbiamy gry dla jednego gracza osadzone w otwartym świecie. Bez tej miłości, nie zrobilibyśmy żadnej naszej gry.

Czyli szansa na DLC singlowe jest. Wszystko zależy od... popularności RDR Online. Nasuwa się też pytanie - co z GTA Online gdy wyjdzie Red Dead Redemption 2? Sarwar i na to pytanie odpowiedział:

Naturalne jest, że będziemy chcieli zachęcić graczy do wypróbowania online w RDR2, dlatego zmodyfikowany zostanie plan wydawania aktualizacji do GTA Online. Idealne dla nas by było, gdyby ludzie spędzali czas w GTA i RDR, ale jak będzie - czas pokaże.

Miejmy więc nadzieję, że przynajmniej singiel w Red Dead Redemption 2 będzie tak dobry, że ewentualny brak DLC nas nie zaboli. A czy ludzie wybiorą GTA Online czy RDR Online pozostaje zagadką. W co wy planujecie grać?

Red Dead Redemption 2 - zwiastun gry

 

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2017/10/23/exclusive-interview-rockstar-discusses-past-present-and-future-of-grand-theft-auto-online.aspx

Tagi: Grand Theft Auto V playstation 4 Red Dead Redemption 2 Rockstar North Take-Two

Nie przegap