Daniel Stroński Daniel Stroński 21.10.2017 00:37
Fortnite. Nadchodzą duże zmiany w trybie Battle Royale
1419V

Fortnite. Nadchodzą duże zmiany w trybie Battle Royale

Fortnite stało się ogromnie popularne dzięki darmowemu trybowi Battle Royale. Miliony graczy spróbowały w nim swoich sił, a teraz nadchodzą zmiany, które zdecydowanie uczynią grę przyjemniejszą.

Fortnite w darmowym trybie Battle Royale przyczyniło się do ogromnej popularności takiego "klona PUBG", ale też zaistniało sporo problemów. Stu graczy wyskakuje na otwartą planszę i przetrwać może tylko jeden - świetne założenia, tyle że wszystko traci sens, gdy do zabawy dołączają hakerzy. Na szczęście deweloper się z nimi nie patyczkuje.

Fortnite nie cacka się z nieuczciwymi graczami. Oszuści staną przed sądem

Oprócz karania oszustów, twórcy zwracają uwagę na feedback grających, m.in. planując nowy system podnoszenia przedmiotów. Obecnie po zabiciu gracza cały jego ekwipunek pojawia się na ziemi obok siebie, przez co nie jest łatwo w ferworze walki zabrać interesujące nas rzeczy, ale prawdopodobnie niedługo będziemy automatycznie podnosić amunicję! Odpowiedziano na parę pytań i wiemy, nad czym studio pracuje obecnie (i co dostaniemy w niedalekiej przyszłości).

Jeśli korzystacie z broni snajperskiej, na pewno zauważyliście wolno przesuwającą się od niedawna kamerę podczas korzystania z lunety - to można skorygować w opcjach gry. Na dniach pojawi się z kolei czat głosowy, chociaż menu PlayStation 4 i tak oferuje opcję Imprezy ze znajomymi. Zawsze to jednak jakaś forma komunikacji z obcymi w grach drużynowych. Wciąż opracowywane są też nowe rozwiązania dla pada, gdyż np. budowanie jest wyjątkowo utrudnione w konsolowej wersji.

Główny nacisk położony jest jednak na dodanie rozwoju postaci i dostosowywania jej do własnego gustu (całe to customization). W przyszłości zostaną także dodane nowe bronie - deweloper ma gotowe potężne spluwy z podstawowej wersji Fortnite'a, które nie pojawiły się dotąd w Battle Royale, gdyż wymagają odpowiedniego zbalansowania. Co do balansu istniejących broni - korygowanie celności i odrzutu karabinu oraz więcej broni korzystających z rzeczywiście lecących pocisków a nie hitscanów. Dojść mają również przedmioty użytkowe jak nowy rodzaj apteczki, dający nie tylko punkty zdrowia, ale też tarczy.

Fortnite - Battle Royale Dev Update #2

 

Źródło: YouTube (Fortnite)

Tagi: battle royale Fortnite playstation 4 wideo

Nie przegap