Jakub Barwiak Jakub Barwiak 20.10.2017 21:23
Gwiezdne Wojny IX połączą wszystkie trylogie
1082V

Gwiezdne Wojny IX połączą wszystkie trylogie

Przebudzenie Mocy, mówiąc dyplomatycznie, czerpało wiele z klimatu oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Takie podejście zapewniło jednak Disneyowi gigantyczny przypływ gotówki. J.J. Abrams zapowiada zmianę strategii w przypadku Epizodu IX.

Pewien użytkownik Reddita spotkał J.J. Abramsa, oraz drugiego scenarzystę Epizodu IX Chrisa Terrio, na dowód tego spotkania zaprezentował zdjęcie. Według tego użytkownika, Abrams i Terrio powiedzieli mu w jakim kierunku chcą podążyć z dziewiątą częścią Gwiezdnych Wojen. Źródło pozostawia oczywiście wiele do życzenia, więc poniższe słowa należy traktować jako ciekawostkę.

Powiedzieli, że będą odważni i że będzie wielka niespodzianka. Odniosłem wrażenie, że JJ czuł, że musi odświeżyć Gwiezdne Wojny dla współczesnej widowni, a teraz ma już wolną rękę w tworzeniu tego czego chce. Wychodzi na to, że Kathleen czy Pablo, albo ogólnie Story Group nie ingerują w ich pracę. Powiedzieli mi również, że dziewiątka ma jednoczyć wszystkie trzy trylogie.

„Redditowicz” zapytał również Chrisa Terrio o kwestie prequeli, które są dla niego ważne.

Obawiałem się, że pytanie które zadałem było zbyt śmiałe. Rozmawiałem z Chrisem, mówił on o oryginalnej trylogii, powiedziałem mu o tym jak dorastałem z prequelami, które były moim wejściem do świata Gwiezdnych Wojen. Zapytałem go czy jakieś elementy z nich pojawią się w Epizodzie IX, Chris odpowiedział mi, że dziewiątka zjednoczy wszystkie części, a film będzie pokazywał, że ewidentnie dzieje się w tym samym uniwersum. W Epizodzie IX będą elementy z prequeli, mogą być wizualne, albo fabularne, nie zdradził jednak szczegółów.

Co ciekawe wszystkie powyższe słowa, w pewnym sensie, potwierdza wywiad Abramsa, jakiego udzielił on BBC. Zdradził on, iż chce teraz popchnąć Gwiezdne Wojny w nowe rejony.

Cóż, to jest coś czego jestem świadomy. Czuję, że musimy podejść do tego z taką samą ekscytacją jak w czasach gdy byliśmy dziećmi, to część naszej odpowiedzialności. Nie możemy jednak zdradzić nic konkretnego, jednak idziemy gdzieś indziej.

Gwiezdne Wojny IX muszą zrobić coś innego, aby odzyskać zaufanie tych, których rozczarowało Przebudzenie Mocy, nie mogą one być „hołdem” dla Powrotu Jedi. Jeżeli Abramsowi i Terrio uda się połączyć trzy trylogie, wtedy mogą to osiągnąć. Gwiezdne Wojny IX pojawią się w kinach w grudniu 2019 roku.

Źródło: http://movieweb.com/star-wars-9-unites-all-three-trilogies-jj-abrams/

Tagi: chris terrio Disney Gwiezdne Wojny JJ Abrams lucasfilm star wars

Nie przegap