Jakub Barwiak Jakub Barwiak 20.10.2017 20:18
Indiana Jones najlepszą postacią w historii
639V

Indiana Jones najlepszą postacią w historii

W historii kinematografii było wiele znakomitych postaci, z tego grona ciężko wybrać najlepszą. Tego karkołomnego zadania podjął się magazyn Total Film, który przeprowadził sondę mającą wyłonić najlepszego z najlepszych.

Okazało się, iż według ankietowanych na pierwsze miejsce zasłużył Indiana Jones. Najsłynniejszy filmowy archeolog pozostawił w tyle chociażby Batmana czy Agenta 007. Gacek – bez wyszczególnienia konkretnego – zajął drugie miejsce. Podium zamknął inny bohater odgrywany przez Harrisona FordaHan Solo. Najwyżej notowaną kobietą okazała się być Ellen Ripley z serii Obcy.

Top 10 komedii wszechczasów

Tak o sondzie wypowiedział się Matt Maytum z Total Film:

Wielkie postacie tworzą wielkie filmy – to proste. Nadszedł więc czas na stworzenie ankiety, w której wyłonimy kto jest najlepszą postacią w historii kina. Mamy nadzieję, że lista zainspiruje Was do dyskusji, takiej samej jaką toczyliśmy w naszych biurach.

W ankiecie magazynu Total Film wzięło udział  8000 fanów kina, którzy mieli stworzyć swoje listy składające się ze 100 postaci. Poza podium znaleźli się m.in. Hannibal Lecter, Travis Bickle, czy też Gandalf. Poniżej pierwsza 10-tka rankingu.

1. Indiana Jones

2. Batman

3. Han Solo

4. Ellen Ripley

5. James Bond

6. Travis Bickle

7. Hannibal Lecter

8. Gandalf

9. Joker

10. Księżniczka Leia

Harrison Ford dotychczas czterokrotnie wcielał się w Indianę Jonesa, po raz ostatni w Królestwie Kryształowej Czaszki. Piąta, być może ostatnia, część przygód archeologa jest w produkcji, reżyserować będzie Steven Spielberg. Będzie to pierwsza część serii, w którą nie będzie zaangażowany George Lucas.

Źródło: http://movieweb.com/indiana-jones-greatest-movie-character-total-film/

Tagi: Gwiezdne Wojny han solo Indiana Jones ranking rankingi

Nie przegap