Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 20.10.2017 13:48
Twitch i growy YouTube popularniejsze od HBO i Netfliksa razem wziętych
703V

Twitch i growy YouTube popularniejsze od HBO i Netfliksa razem wziętych

Opublikowane raporty donoszą, że oglądanie gier i grających na YouTube i Twitchu jest popularniejsze niż największe platformy streamingowe z filmami i serialami jak choćby Netflix i HBO Go.

Gry wideo to coraz większy biznes i na ten moment wszystko wskazuje na to, że stanie się jeszcze większy. Gry pochłaniają znacznie więcej budżetu niż kiedyś, ale sama wartość branży również rośnie. Dlatego też wydawcy szukają coraz bardziej dochodowych sposobów na zarobek. Przy tym warto zaznaczyć, że gry w formie usługi przyczyniły się do trzykrotnego wzrostu wartości branży. Nie podoba się to jednak graczom, przynajmniej tym, którzy wypowiadają się w Sieci, bo wysokie wyniki sprzedaży mówią same za siebie.

Activision z oburzającym sposobem na zachęcanie do mikropłatności

Gry stają się coraz popularniejsze, można wręcz powiedzieć, że granie stało się modą. Jak się okazuje, nie tylko jeśli chodzi o granie aktywne. Okazuje się, że na świecie ogromną popularnością cieszy się oglądanie grających. Jak się okazuje, growy kontent na YouTube i Twitch jest znacznie popularniejszy od największych (i nie tylko) platform streamingowych z filmami i serialami. Wskazuje na to raport opublikowany na stronie dotesports.com. Poniżej znajdziecie wykres przedstawiający popularność wyżej wymienionych w 2016 roku.

Jak widać po materiały dotyczące gier sięga znacznie więcej użytkowników niż po resztę usług. Na pierwszym miejscu jest YouTube dotyczący tylko gier. Za nim Twitch, a później HBO które cieszy się 130 milionami subskrybentów. Później jest Spotify jako najpopularniejsza platforma do słuchania muzyki, a następnie Netflix, który w tamtym czasie posiadało ponad 90 milionów użytkowników. Specjaliści szacują, że do końca obecnego roku, zainteresowanie materiałami dotyczących gier jeszcze wzrośnie.

Taki stan rzeczy raczej nie dziwi, tym bardziej, że oglądanie na YouTube i Twitchu nie wymaga żadnych opłat. Niemniej popularność tego typu aktywności mimo wszystko robi wrażenie.

Źródło: https://dotesports.com/general/twitch-audience-hbo-netflix-18122

Tagi: esport hbo Netflix Twitch youtube

Nie przegap