Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 19.10.2017 12:52
Dying Light oddaje hołd ojcu wszystkich zombie
470V

Dying Light oddaje hołd ojcu wszystkich zombie

Dying Light to kolejna gra o apokalipsie zombie. Deweloperzy z Techland nie poszli jednak na łatwiznę, a dostarczyli grę z nowatorskimi rozwiązaniami. W nowej aktualizacji twórcy oddali hołd "ojcu zombie" czyli Georgowi Romero.

Dying Light na przestrzeni roku ma otrzymać 10 darmowych dodatków. Pierwsza ich porcja dostępna jest już w grze, w ramach ostatniej aktualizacji. Więcej dowiecie się o niej z newsa umieszczonego pod poniższym linkiem.

Dying Light - pierwsze darmowe DLC już dostępne

Ostatnia aktualizacja Dying Light wprowadziła nie tylko nowe uzbrojenie, stroje i przeciwników, ale również mały smaczek w postaci muralu, mającego uczcić pamięć reżysera, który spopularyzował zombie w takiej formie w jakiej znamy je dzisiaj. Zadebiutował kultowym dzisiaj filmem "Noc żywych trupów" w 1968 roku i zainspirował wielu kolejnych filmowców, pisarzy czy twórców gier, między innymi odpowiedzialnych za Dying Light.

W przygotowaniu hołdu dla Georga Romero, pomógł twórcom Dying Light syn zmarłego reżysera. Oto co sam zainteresowany ma na ten temat do powiedzenia.

Kiedy członkowie Techlandu skontaktowali się i zapytali, czy mogą upamiętnić mojego tatę w Dying Light poczułem się zaszczycony, bo jestem ogromnym fanem ich gry. Bardzo podoba mi się to graffiti. To piękny sposób na oddanie hołdu. Mam nadzieję, że wszyscy fani twórczości taty i mojej z przyjemnością odwiedzą to miejsce w grze i będą pamiętać, dlatego był on nazywany najniebezpieczniejszym żyjącym filmowcem.

Mural znajdziecie niedaleko warsztatu Jaffara, jego lokalizację przybliża jeszcze poniższy zwiastun.

Dying Light - hołd dla Georga A. Romero

 

Źródło: http://pressoffice.techland.pl/21935-tworcy-dying-light-oddaja-hold-tworczosci-george-a-a-romero

Tagi: Dying Light george a. romero playstation 4 Techland Warner Bros Interactive Ent. wideo

Nie przegap