Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 18.10.2017 10:52
Dead Space 2 sprzedało się w 4 milionach sztuk, ale to zbyt mało
831V

Dead Space 2 sprzedało się w 4 milionach sztuk, ale to zbyt mało

Dead Space 2 jako kontynuacja horroru bardziej nastawiona na akcję, została ciepło przyjęta. Sprzedała się jednak w niezadowalających ilościach. O kosztach produkcji i ilości sprzedanych kopii dowiadujemy się od jednego z byłych pracowników zamkniętego dopiero Visceral Games.

Dead Space 2 to jedna z docenionych gier wyprodukowanych przez Visceral Games - studio, które zostało zamknięte wczoraj. Powodem było to, że nowy projekt osadzony w uniwersum Star Wars nie szedł w zadowalającym kierunku. Gra była za bardzo liniowa według włodarzy EA, więc postanowili zamknąć studio, a projekt przekazać w inne ręce. Możemy spodziewać się więc kolejnej gry jako usługi. Wielka szkoda, bo dobrze napisane gry liniowe często dostarczają znacznie więcej zabawy.

Visceral Games zamknięte. Star Warsowy projekt Amy Hennig przestaje istnieć

Po zamknięciu studia na wierzch wypływają ciekawe szczegóły. Jeden z byłych pracowników Visceral Games, czyli Zach Wilson pracujący obecnie w Bethesda Studios, wyjawił ile kosztowało Dead Space 2 i w jakim nakładzie się sprzedało.

Jak wynika z jego wypowiedzi, wyprodukowanie Dead Space 2 pochłonęło 60 milionów dolarów, a trzeba przecież wydać jeszcze na marketing, co według jego doniesień bliskie jest wysokości kosztów produkcji. Budżet był więc mocno ograniczony. Jeśli chodzi o sprzedaż to gra rozeszła się w 4 milionach egzemplarzy. To stanowczo za mało, aby móc mówić o komercyjnym sukcesie. Sporo z przychodu za sprzedane egzemplarze wpadło do kieszeni sklepów, oraz do Sony i Microsoft. Zach przyznaje, że nie zna dokładnych liczb, ale te są bliskie faktycznemu stanowi.

Pozostaje poczekać na kolejne informacje odnośnie losu nowej gry w świecie Gwiezdnych Wojen i tego co będzie z Amy Hennig - pisarki odpowiedzialnej za fabułę w Soul Reaver czy pierwszych trzech odsłonach Uncharted. A jeśli chodzi o marketing Dead Space 2 - z takim rozmachem gra była reklamowana.

Dead Space 2 - oficjalny zwiastun

 

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1449434

Tagi: dead space 2 Dead Space™ 2 Electronic Arts visceral games

Nie przegap