Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.10.2017 18:43
Śródziemie: Cień Wojny - PS4 Pro vs PS4 vs XBox One
1783V

Śródziemie: Cień Wojny - PS4 Pro vs PS4 vs XBox One

Śródziemie: Cień Wojny to tytuł, który mocno reklamowany jest z Xboksem One X. Nie oznacza to jednak, że deweloper w jakikolwiek sposób olał wersję na PS4 i PS4 Pro. Wręcz przeciwnie, wydanie na Prosiaka jest najlepszą w tym momencie konsolową wersją.

Ekipa Digital Foundry sprawdziła, ile pracy w produkcję gry Śródziemie: Cień Wojny włożyła ekipa Monolith. Obiecywać można było sobie dużo po tym, gdy studio było jedną z nielicznych ekip wypuszczających łatkę do swojej gry po premierze PS4 Pro. Wtedy, w Cieniu Mordoru dostaliśmy dwie opcje - jakość grafiki lub rozdzielczość. W Śródziemie: Cień Wojny dostajemy taki sam wybór.

Jak zacząć grę w Śródziemie: Cień Wojny? Przeczytajcie nasz poradnik

W opcjach gry możemy wybrać czy chcemy wyższą rozdzielczość kosztem efektów graficznych, czy może efekty graficzne kosztem rozdzielczości. Jeśli zdecydujemy się na opcję numer jeden, gra odpalona zostanie w minimum 1512p (z reguły działa jednak w 1620p) i z tej rozdzielczości skalowana będzie do 4K za pomocą checkerboard rendering.

Wybierając opcję numer dwa (jakość obrazu), dostajemy rozdzielczość z zakresu 1512p-1620p (czyli podobnie jak w opcji numer jeden), ale dodatkowo, zyskujemy większy zasięg rysowania obiektów, lepsze modele i poprawione cienie. Digital Foundry jednogłośnie uznało, że najlepiej jest właśnie grać w opcji jakości obrazu, gdyż strata w rozdzielczości jest znikoma.

Śródziemie: Cień Wojny - porównanie PS4 Pro, PS4 i Xboksa One

Warto tu też dodać, że w PS Store czekają do pobrania filmiki w 4K, które zajmują około 25 GB, co polecamy zrobić osobom stawiającym mocno na jakość obrazu, albo po prostu tym, którzy mają 4K i nie chcą oglądać niskiej jakości filmów skalowanych do rozdzielczości telewizora.

A co ze zwykłym PS4? Oczywiście grafika jest odpowiednio gorsza, ale gra działa w 1080p i podobnie jak na PS4 Pro - w 30 klatkach na sekundę bez większych spadków. Wersja na starszy model PS4 i tak jest ładniejsza od wydania Śródziemie: Cień Wojny na Xboksa One na którym tytuł działa tylko w 972p, oferuje niższej jakości cienie i mniejszy dystans rysowania obiektów.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-shadow-of-war-face-off

Tagi: Monolith Productions playstation 4 Śródziemie: Cień Wojny Warner Bros. Interactive wideo

Nie przegap