Jakub Barwiak Jakub Barwiak 13.10.2017 11:14
Gambit. Jest oficjalna data premiery
293V

Gambit. Jest oficjalna data premiery

Kilka dni temu pojawiły się plotki dotyczące reżysera solowego filmu o Gambicie. Film, który od pewnego czasu tkwił w produkcyjnym „limbo” ruszył w końcu z kopyta, potwierdza to również oficjalna data premiery widowiska.

Po latach opóźnień, 20th Century Fox w końcu rusza z produkcją Gambita. Studio wyznaczyło datę premiery tego filmu na 14-ego lutego 2019 roku. W tym tym terminie zaplanowane są jeszcze tylko dwa inne obrazy: Isn’t It Romantic produkcji Warner Bros. oraz niezatytułowany jeszcze horror od Universal Pictures. Fox nie ujawnił jeszcze harmonogramu produkcyjnego, jednak data premiery zwiastuje, iż produkcja powinna rozpocząć się gdzieś w pierwszej połowie 2018 roku.

Zwiastun New Mutants

Możliwe, że 20th Century Fox próbuje powtórzyć sukces Deadpoola, filmu z kategorią wiekową R, który również debiutował w okolicach walentynek i zaskoczył wszystkich, podbijając szturmem światowy box office. Mimo, iż w dniu premiery, Gambit nie będzie miał wielkiej konkurencji, pojawi się ona tydzień wcześniej. Na 8-ego lutego zaplanowany jest sequel Lego Przygody, ponadto na ten termin Sony planuje swój film supebohaterski Silver and Black.

Jak zdradził Channing Tatum, łączony z rolą Gambita, scenariusz filmu jest tworzony od podstaw, nie znamy więc jego szczegółów, pojawiły się jedynie domysły mówiące o tym, iż w widowisku pojawi się Mr. Sinister – postać znana z komiksów X-Men. Wydaje się również, iż Fox zachęcony sukcesami Deadpoola i Logana po raz kolejny postawi na kategorię wiekową R.

Z filmem, według krążących po sieci plotek, łączony jest Gore Verbinski. Miałby on objąć stanowisko reżysera obrazu. Biorąc pod uwagę, iż produkcja Gambita musi wystartować w 2018 roku, powinniśmy wkrótce otrzymać oficjalne informacje o reżyserze i obsadzie.

Źródło: http://movieweb.com/gambit-movie-release-date-february-2019-x-men/

Tagi: 20th century fox gambit x-men

Nie przegap