Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.10.2017 10:49
Ojciec Dragon Age'a opuszcza BioWare
315V

Ojciec Dragon Age'a opuszcza BioWare

BioWare straciło kolejnego cennego pracownika. Tym razem firmę opuszcza Mike Laidlaw, czyli człowiek, którego traktuje się jako ojca serii Dragon Age.

O serii Dragon Age pisaliśmy stosunkowo niedawno, kiedy to właśnie Mike Laidlaw mówił o tym, że seria nie skończy jak Mass Effect. Stwierdził wtedy, że deweloperzy mają już plany na serię, więc kolejne odsłony po Inkwizycji z pewnością się pojawią. Okazuje się jednak, że niestety sam zainteresowany nie będzie zaangażowany w tworzenie ich, o ile plany się teraz nie zmieniły.

Dragon Age 4 i 5? Twórcy mają już plany na przyszłość cyklu

Mike Laidlaw pracował w BioWare przez 14 lat. Przez ten czas użyczył swojego talentu w pracach nad Jade Empire. W późniejszym czasie zaprojektował podstawy rozgrywki Dragon Age: Origins by przy następnych odsłonach cyklu pełnić funkcję jednego z trzech najważniejszych projektantów. Jak pisze w swoim poście na twitterze:

Z mieszanką różnych emocji ogłaszam, że mój czas w BioWare dobiegł końca. Po 14 latach, w trakcie których miałem szansę pracować nad Jade Empire, Mass Effect i tym co dzisiaj nazywamy Dragon Age. Nadszedł dla mnie czas zmian.

Miałem szczęście pracować z jednymi z najbardziej utalentowanych i pracowitych ludźmi z branży. Należenie do zespołu Dragon Age było dla mnie zaszczytem. Jestem pewny, że świat który wspólnie stworzyliśmy jest w dobrych rękach i nie mogę się już doczekać tego, co niesie przyszłość.

Jeśli chodzi o niedaleką przyszłość, zamierzam powrócić do cieszenia się grami stworzonymi przez moich rówieśników i nie mogę doczekać się, aż podzielę się moimi wrażeniami tutaj i na Twitchu.

Do wszystkich, którzy znaleźli czas na wspieranie nas i dzielenie się swoimi przeżyciami oraz talentem: dziękuję. Sprawiliście, że mój czas "w Thedas" był czymś niesamowitym. Wasza pasja jest inspirująca i już nie mogę doczekać się naszych kolejnych przygód.

Trudno powiedzieć jaki był powód tego odejścia, ale wychodzi na to, że przyszłość Dragon Age nie została zagrożona. Wskazuje na to tweet od innego dewelopera jakim jest Mark Darrah.

Nie mogę doczekać się, aż zobaczysz jak będzie wyglądać kolejne Dragon Age.

Kiedy się to kolejne Dragon Age pojawi jeszcze nie wiadomo, więc pozostaje czekać. Tymczasem życzymy Mike'owi wszystkiego dobrego.

Źródło: https://twitter.com/Mike_Laidlaw/status/918588012119826432

Tagi: BioWare Edmonton dragon age: inkwizycja Electronic Arts mike laidlaw playstation 3 playstation 4

Nie przegap