Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.10.2017 09:46
Gran Turismo Sport - w otwartą betę gra ponad milion graczy
1027V

Gran Turismo Sport - w otwartą betę gra ponad milion graczy

Gran Turismo Sport można jeszcze testować w ramach otwartych testów beta. Twórca gry, Kaz Yamauchi, zauważył, że bierze w nich udział ponad milion graczy. Poza tym pojawił się nowy zwiastun.

Gran Turismo Sport to najnowsza odsłona bardzo popularnej gry wyścigowej. To jedna z ikonicznych serii od lat pojawiających się na kolejne konsole PlayStation. Seria od zawsze oferowała ogromny wybór modeli samochodów i wśród nich zawsze było sporo Nissanów. W serii pojawiają się od 20 lat, więc żeby to uczcić, producent marki oraz gry i dodatkowo spece od robotyki (JLB), postanowili to uczcić przerabiając Nissana GT-R na samochód, którym można jeździć z użyciem pada PlayStation 4. Efekt tej współpracy możecie sprawdzić pod poniższym linkiem.

Nissan GT-R sterowany... kontrolerem PlayStation 4

Tymczasem otwarta beta Gran Turismo Sport cieszy się sporą popularnością. Poinformował o tym sam twórca gry, Kaz Yamauchi, który stwierdził, że fajnie widzieć, iż w testach bierze udział ponad milion graczy. Tak wysoka popularność jest dla niego zaskakująca.

Z pewnością większość biorących udział w publicznych testach beta, zauważyło, że serwery Gran Turismo Sport nie są zbyt stabilne. Powoduje to problem nawet z zapisaniem postępów, bo gra wymaga stałego połączenia z internetem. Producent zapewnia jednak, że studio Polyphony Digital podjęło odpowiednie kroki i serwery powinny być teraz stabilniejsze.

Gran Turismo Sport ma pojawić się już wkrótce, bo 17 października. Nie będzie to typowa odsłona serii, bo zamiast rozbudowanej kariery dla jednego gracza, skupi się na aspekcie sportowym, czyli zmaganiach graczy w ramach rozgrywek sieciowych. Karierę stanowi teraz seria wyzwań, samouczków i misji, które mają nas przygotować do konkurowania z innymi. W Sieci pojawił się też nowy materiał wideo. W nim jeden ze zwycięzców GT Academy mówi o tym, że granie w tę grę to szansa na wkroczenie do świata zawodowych kierowców wyścigowych.

Gran Turismo Sport - oficjalny zwiastun

 

Źródło: https://twitter.com/Kaz_Yamauchi/

Tagi: Gran Turismo Sport playstation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment wideo

Nie przegap