Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.10.2017 22:13
Facebook zapowiedział Oculus Go
422V

Facebook zapowiedział Oculus Go

Oculus Go to nowsza, mniejsza i tańsza propozycja Facebooka w segmencie wirtualnej rzeczywistości. Czyżby Sony dostało wreszcie konkurenta, który pomoże rozpropagować VR?

Facebook ujawnił najnowszą propozycję w segmencie headsetów VR - Oculus Go. W założeniu ma to być mniejszy, samowystarczalny zestaw VR, który atrakcyjną ceną ma przyciągnąć do ekosystemu nowe osoby, które do tej pory musiały wybierać między smartfonowym Gear VR lub sprzętem z najwyższej półki, która reprezentowana jest aktualnie przez PS VR, Oculus Rifta oraz HTC Vive.

Pojawią się nowe modele PlayStation VR i PS Move

Oculus Go na rynku pojawi się na początku 2018 roku i jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie samowystarczalny. Razem z headsetem otrzymamy kontroler ruchowy. Oculus Go wspiera także śledzenie ruchów głowy w trzech głębiach, oferuje wysokiej jakości optykę i soczewki, jego rozdzielczość to 2560X1440 na ekranie LED. Obsługiwany będzie dźwięk przestrzenny, a całość ma być niesamowicie lekka.

Wszystkie napisane na Gear VR aplikacje i gry będą od razu kompatybilne z Oculusem Go, co ma umożliwić dotarcie do jak największej grupy ludzi już na samym starcie. Najważniejsza jest jednak cena - $199, czyli na nasze powinno być coś między 800 a 900 złotych.

Oculus Go

Jednocześnie, Facebook zapowiedział obniżkę ceny Oculus Rifta z kontrolerem Touch. Te mają kosztować $399, czyli mniej więcej 1600-1700 złotych. Ciut więcej niż PS VR, ale to jednak dużo mocniejszy sprzęt oferujący na mocnym PC-cie lepsze doznania VR.

Sony prawdopodobnie zaciera ręce patrząc na taką konkurencję. Ostatnio wypowiedział się Andrew House, który przyznał, że martwi go trochę pozycja konkurentów, którzy nie są w stanie nawiązać walki z PS VR, a co za tym idzie - rynek nie rośnie tak, jakby chciała tego każda z firm. Wprowadzenie nowej półki cenowej (między Gear VR i mocnymi headsetami VR) pozwoli na zaproszenie do ekosystemu kolejnych graczy. W tym przypadku, konkurencja to tak na prawdę współpraca by rynek stał się opłacalny jak najszybciej.

Tagi: facebook Oculus Go vr

Nie przegap